fot. ESL/Adela Sznajder

To pewne – gla1ve nie wystąpi podczas ESL One Cologne 2020

Gdyby ktoś na początku roku powiedział wam, że Astralis w sierpniu znajdować się będzie poza top 10 rankingu HLTV, pewnie popukalibyście się w czoło. Ale kto mógł wtedy spodziewać się, że dwóch członków zespołu CS:GO ustąpi ze składu z powodu problemów związanych z wypaleniem?

Przez krótki czas duńska formacja próbowała łatać luki za pomocą zmienników, ale z uwagi na mocno przeciętne rezultaty porzuciła ten pomysł i ostatni oficjalny mecz rozegrała dwa miesiące temu. Wielu liczyło, że mistrzowskie Astralis powróci przy okazji ESL One Cologne, które rusza za niespełna dwa tygodnie, ale dziś wiemy już, że na pewno tak się nie stanie. Wszystko dlatego, że lider drużyny, Lukas „gla1ve” Rossander, ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że potrzebuje jeszcze nieco czasu, nim ponownie zacznie rywalizować na zawodowej scenie. Duńczyk napisał:

Nie mogę się już doczekać powrotu. Jednakże robię wszystko krok po kroku, co oznacza, że nie zagram podczas ESL One Cologne. Zamierzam jednak pomóc drużynie jak tylko mogę, byśmy mogli zgarnąć to trofeum. Ogromnie dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie podczas przerwy. To naprawdę dużo dla mnie znaczy.

Nie wiadomo natomiast, jak wygląda sytuacja drugiego przebywającego dotychczas na urlopie zawodnika, Andreasa „Xyp9xa” Højsletha. Niewykluczone, że w przypadku przedłużenia się jego absencji kolejną szansę otrzyma Patrick „es3tag” Hansen. Warto też pamiętać, że przed kilkoma dniami Astralis ściągnęło z MAD Lions Lucasa „Bubzkjiego” Andersena, który w tej sytuacji podczas ESL One zastępować będzie gla1ve’a.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ekipa izaka kończy międzynarodowy turniej Warzone'a w top 10

Toronto Ultra $100K Payout, zorganizowany dla profesjonalnych graczy, ale również streamerów i influencerów turniej Call of Duty: Warzone, dobiegło ko...