fot. ESL/Helena Kristiansson

Nieoficjalnie: buster wraca do głównego składu Virtus.pro*

W maju Timur „buster” Tulepov trafił na ławkę rezerwowych Virtus.pro. Bynajmniej nie chodziło o kwestie czysto sportowe; zawodnik potrzebował przerwy na uporządkowanie prywatnych spraw i odpoczynek od gry na najwyższym poziomie. Przerwa Kazacha miała potrwać kilka miesięcy, a po jej zakończeniu gracz miał zostać przywrócony do głównego składu.

Jak się dowiedzieliśmy, nastąpi to całkiem niedługo. Kilka dni temu z drużyną Niedźwiedzi rozstał się Dauren „AdreN” Kystaubayev, co nie było większym zaskoczeniem. Już przy okazji majowych zmian zakulisowo mówiło się, że to właśnie AdreN i Sanjar „SANJI” Kuliev mają mieć najniższe notowania w ekipie i ich gra będzie poddawana bacznej obserwacji. Po pożegnaniu z Kystaubayevem można było zastanawiać się, w jaki sposób Virtus.pro zamierza uzupełnić skład. Według naszych źródeł organizacja nie planuje żadnych transferów z zewnątrz, a już teraz wprowadzi na nowo bustera, który wszelkie problemy zdaje się mieć za sobą i jest gotowy na powrót do rywalizacji.

Najbliższym zaplanowanym turniejem, w którym udział weźmie Virtus.pro, jest Intel Extreme Masters New York 2020: Online. Będą to ostatnie zawody o statusie RMR dla drużyn z regionu CIS. Niedźwiedzie do niedawna zajmowały trzecie miejsce w regionalnym cyklu kwalifikacyjnym na ESL One Rio 2020 Major Championship, natomiast na skutek wymiany jednego zawodnika straciły 20% zgromadzonych przez siebie punktów.

Redakcja Cybersport.pl wystosowała wiadomość do Virtus.pro z prośbą o komentarz w omawianej sprawie, jednak organizacja nie odniosła się do tematu przed publikacją tego artykułu.

Skład Virtus.pro na drugą część sezonu: 

  • Alexey „qikert” Golubev
  • Ali „Jame” Djami
  • Sanjar „SANJI” Kuliev
  • Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis
  • Timur „buster” Tulepov
  • Dastan „dastan” Akbaev – trener

AKTUALIZACJA: Sam zawodnik potwierdził doniesienia na swoim Twitterze:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

kuben: MICHU kilkukrotnie proponował mnie jako trenera Envy

Początek sierpnia to pracowity okres dla ProPlayers – rodzima agencja menedżerska najpierw sfinalizowała transfer Pawła "innocenta" Mocka do MAD Lions...