fot. Riot Games/Michał Konkol

G2 Jankosa ogrywa SK Gaming i zagra w play-offach LEC!

Czwarte zwycięstwo z rzędu G2 Esports w League of Legends European Championship 2020 Summer stało się faktem. Formacja Marcina „Jankosa” Jankowskiego pokonała SK Gaming, dzięki czemu awansowała na trzecią pozycję w prestiżowej lidze i zapewniła sobie udział w fazie pucharowej.

G2 Esports 1:0 SK Gaming
Wunder
Cho’Gath
Jenax
Sion
Jankos
Lee Sin
Trick
Fiddlesticks
Caps
Syndra
ZaZee
Orianna
Perkz
Jhin
Crownshot
Caitlyn
Mikyx
Nautilus
LIMIT
Thresh

Ekipa polskiego leśnika zdecydowała się wybrać bardzo agresywną kompozycję, sugerując, że od początku chce kontrolować wydarzenia na mapie, choć to rywal zgarnął pierwszą krew i dużo pewniej poruszał się po mapie. Dirk „ZaZee” Mallner i spółka nie bali się odważnego nurkowania pod wieżę G2, gdzie zgarnęli kilka zabójstw. Z biegiem minut obrażenia zwycięzców wiosennego splitu rosły, a ogromna wytrzymałość Cho’Gatha wpływała na korzyść strony niebieskiej w walkach drużynowych.

Na dodatek Jankowski i spółka przejęli kontrolę nad mapą, co przekuło się w kolejne zniszczone struktury przeciwnika. Bezradne SK Gaming musiało pogodzić się z pozostaniem blisko swojej bazy i liczenie na błąd rywala. Ten nie nastał, bowiem G2 kapitalnie rozegrało starcie w trzydziestej trzeciej minucie i dzięki neutralizacji czterech graczy SK zniszczyli wieżę i inhibitor na dolnej alejce oraz dwa obiekty chroniące Nexus. Dwie minuty później na koncie reprezentantów hiszpańskiej organizacji pojawił się Nashor i z nim łatwo udało się postawić kropkę nad „i”.

Wszystkie spotkania LEC 2020 Summer możecie obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Po więcej informacji dotyczących letniego splitu LEC zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Liquid prezentuje skład VALORANTA, a w nim m.in. ScreaM

Trochę to trwało, ale plotki znalazły wreszcie swoje potwierdzenie. Team Liquid dziś oficjalnie dołączył do listy organizacji, które postanowiły stwor...