STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Nie zobaczymy Jactrolla w play-offach LEC. Origen przegrywa po raz szósty z rzędu

Nie zobaczymy Origen w play-offach League of Legends European Championship. Jakub „Jactroll” Skurzyński i spółka po szóstej porażce z rzędu pożegnali się z szansami na miejsce premiowane awansem, a SK Gaming tym triumfem tę lokatę sobie zagwarantowało. Jednocześnie jest to czwarta drużyna (po MAD Lions, Rogue oraz G2 Esports), którą zobaczymy w starciach w formacie Bo5.

SK Gaming Origen 1:0 Origen Origen
Jenax
Vladimir
Alphari
Camille
Trick
Sett
Xerxe
Karthus
ZaZee
Azir
Nukeduck
Ornn
Crownshot
Ezreal
Upset
Senna
LIMIT
Bard
Jactroll
Tamh Kench

Rozgrywka rozpoczęła się znacznie lepiej dla SK Gaming, które nie dość, że pokonało pierwszego smoka, to dwukrotnie wyeliminowało Barneya „Alphariego” Morrisa na górnej alejce. Kilka minut później jednak Origen zdołało odpowiedzieć dwoma zabójstwami na bocie, ale po raz kolejny to Juš „Crownshot” Marušič i spółka zgarnęli dla siebie wzmocnienie potwora. Jako że na mapie pojawiła się bardzo ważna Oceaniczna Dusza, to przy okazji trzeciego z drake’ów na Summoner’s Rifcie wywiązała się spora potyczka, która tym razem przebiegła po myśli ekipy Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego i przyniosła im pierwszego Smoka.

Gdy wydawało się, że Origen miało rozgrywkę pod kontrolą, teamfight na dolnej rzece zakończył się absolutnym triumfem SK, które natychmiastowo podążyło w stronę Nashora i go pokonało. Dodatkowo ekipa słoweńskiego strzelca zdołała także pokonać kolejnego z Oceanicznych potworów, a wraz z fioletowym wzmocnieniem pozbyła się dwóch kluczowych struktur rywala. Wszystkie te wydarzenia wskazywały jasno – koniec OG w tym splicie jest blisko, a dodatkowym argumentem na korzyść przeciwników było zdobycie Duszy. Ostateczny teamfight przy Nashorze tylko potwierdził wcześniejsze przypuszczenia, a Jactroll i spółka musieli pożegnać się z nexusem oraz play-offami.

Kolejnym spotkaniem będzie pojedynek Fnatic z EXCEL. To starcie będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Po więcej informacji dotyczących LEC 2020 Summer Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Av3k kontynuuje grę na Quake World Championship, ale już w dolnej drabince

Maciej "Av3k" Krzykowski przetrwał pierwszy dzień Quake World Championship 2020. Nie obyło się jednak bez wpadki, przez co Polak spadł do dolnej drabi...