fot. ESL/Jak Howard

AGO vs HONORIS, AVEZ walczy o finał Eden Arena, czyli niedziela z polskim CS-em

Niedziela to dla wielu dzień wolny od pracy. Można go więc przeznaczyć m.in. na to, by śledzić poczynania rodzimych graczy Counter-Strike’a na arenie międzynarodowej, bo oni akurat wolnego nie mają. I dziś stoczą kilka ważnych pojedynków.

Te rozgrywane będą m.in. w ramach europejskich eliminacji do FunSpark ULTI 2020. Co prawda przyszłość zaplanowanego na grudzień lana w Chinach stoi pod znakiem zapytania z uwagi na niesłabnącą światową pandemię, ale turniej kwalifikacyjny i tak trzeba rozegrać. A na pewno będzie co oglądać, bo już o 14:30 czekają nas polskie derby z udziałem x-komu AGO oraz HONORIS. Faworytem będą oczywiście Jastrzębie, zwłaszcza że zespół Filipa „NEO” Kubskiego i Wiktora „TaZa” Wojtasa nadal nie potrafi ustabilizować formy. A kilka godzin później na serwerze zameldują się również Paweł „dycha” Dycha i Michał „snatchie” Rudzki, którzy ze swoim Sprout podejmą Winstrike Team.


>> PEŁNY HARMONOGRAM MECZÓW POLAKÓW <<


W międzyczasie swoje mecze rozgrywać będą też inni gracze znad Wisły. O 15:00 o awans do finału szóstego tygodnia Eden Arena: Malta Vibes zawalczy AVEZ Esport. Niemniej podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity będą musieli się nieco napocić, bo ich rywalem będzie Dignitas – zespół złożony m.in. czterech legendarnych Szwedów z Ninjas in Pyjamas. O udany start w DreamHack Open Summer 2020 postara się natomiast Mateusz „mantuu” Wilczewski. 22-latek zakończył już zdrowotną przerwę i ze swoimi kolegami z OG będzie mieć szansę, by postawić pierwszy krok na drodze do play-offów online’owej imprezy. Ale krok ten postawić będzie chciał też Team Spirit.

Lista najciekawszych niedzielnych spotkań prezentuje się następująco:

9 sierpnia
14:30 x-kom AGO vs HONORIS BO1 transmisja
15:00 AVEZ Esport vs Dignitas BO3 transmisja
16:00 OG vs Team Spirit BO3 transmisja
16:00 Sprout vs Winstrike Team BO1 transmisja
(Kliknij „vs” wybranego meczu, aby przejść na jego podstronę)
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Av3k kończy przygodę z Quake World Championship 2020 w połowie drugiej dziesiątki

Maciej "Av3k" Krzykowski nie zdołał poprawić swojego wyniku z finałów trzeciego etapu Quake Pro League. Polski zawodnik odpadł już bowiem z Quake Worl...