fot. Riot Games/Michał Konkol

Wicemistrzowie Europy poza play-offami letniego splitu? Dziś ostatni dzień fazy zasadniczej LEC

Dziś ostatnie mecze fazy zasadniczej letniego splitu League of Legends European Championship 2020. Dla niektórych mecze naprawdę istotne, bo trzy formacje wciąż nie mogą być pewne swego losu – w gronie tym znajdują się m.in. wicemistrzowie Europy z Fnatic.

Oskar „Selfmade” Boderek i jego koledzy przez cały split prezentowali bardzo nierówną formę, czego efektem było aż dziewięć porażek! Z tego powodu podopieczni brytyjskiej organizacji na ten moment nie zdołali zapewnić sobie jeszcze awansu do fazy pucharowej. Aby dopiąć swego, polski leśnik i jego koledzy muszą mieć nadzieję na porażkę FC Schalke 04. Natomiast jeżeli ta nie nastąpi, będą musieli pokonać SK Gaming, a to wcale nie musi być taka prosta sprawa, o czym niedawno przekonały się m.in. Rogue oraz Origen. Zresztą trzeba pamiętać, że podopieczni Jessego „Jesiza” Le też mają przecież o co walczyć, bo w ich wypadku stawką jest lokata w top 4, którą w przypadku porażki mogą stracić, a to oznaczać będzie gorsze rozstawienie w play-offach.

Poza Fnatic szansę na lokatę w czołowej szóstce ma też Excel Esports i w wypadku tej formacji sprawa wygląda podobnie. Jeżeli poradzi ona sobie z Marcinem „Jankosem” Jankowskim i jego G2 Esports, to na pewno znajdzie się w fazie pucharowej. Najbardziej skomplikowaną sytuację ma FC Schalke 04, które w minionych tygodniach kilkukrotnie zdążyło zaskoczyć europejską publikę, ale to nie wystarczyło, by osiągnąć korzystny bilans. Niewystarczająca może być nawet wygrana nad MAD Lions, o którą nie będzie zresztą łatwo, popularne Lwy zrobią wszystko, by zakończyć fazę zasadniczą na pierwszym miejscu. A nawet gdyby ekipie z Zagłębia Ruhry jakimś cudem się udało, to i tak musi ona liczyć na potknięcie Fnatic lub Excel.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

9 sierpnia
17:00 Team Vitality vs Misfits Gaming BO1
18:00 MAD Lions vs FC Schalke 04 BO1
19:00 Rogue vs Origen BO1
20:00 G2 Esports vs EXCEL BO1
21:00 Fnatic vs SK Gaming BO1

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można oficjalnej stronie lolesports.com oraz na kanałach Polsat Games w telewizji, na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji na temat letniego splitu LEC 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO vs HONORIS, AVEZ walczy o finał Eden Arena, czyli niedziela z polskim CS-em

Niedziela to dla wielu dzień wolny od pracy. Można go więc przeznaczyć m.in. na to, by śledzić poczynania rodzimych graczy Counter-Strike'a na arenie...