fot. ESL/Adam Łakomy

x-kom AGO w pogoni za biletem do Chin

Mimo przerwy wakacyjnej te dwa turnieje bez dwóch zdań będą w jakimś stopniu weryfikacją potencjału naszego zespołu – mówił nam przed startem kwalifikacji do ESL Pro League i FunSpark ULTI Mikołaj „minirox” Michałków, szkoleniowiec sekcji CS:GO x-kom AGO. Na powiedzenie „sprawdzamy” przyjdzie jednak jeszcze czas, bo do finalnych rozstrzygnięć nadal daleko. Już dziś Jastrzębie mogą jednak postawić kolejny krok w kierunku Państwa Środka, gdzie po pokonaniu pandemii ma odbyć się lanowy turniej z pulą o wysokości 300 tysięcy dolarów.

x-kom AGO vs HAVU Gaming
13:00 (BO3)

AGO bój o przepustkę na FunSpark ULTI rozpoczęło od bratobójczego pojedynku z HONORIS. Podopieczni miniroxa pewnie poradzili sobie z rodakami, zdobywając od nich dwa razy więcej oczek. Niemniej to było tylko starcie BO1 i dopiero dziś przechodzimy do nieco bardziej rozbudowanego formatu. W półfinale drabinki wygranych na drodze Jastrzębi stanie HAVU Gaming, które zaledwie kilka dni temu wzmocniło swój zespół, ściągając z ENCE Samiego „⁠xseveNa⁠” Laasanena. Wicemistrz katowickiego Majora z 2019 roku zadebiutował już w nowych barwach, pomagając kompanom zwyciężyć duńskie ex6tence.

Triumfator wtorkowej potyczki znajdzie się zaledwie o dwie wygrane od upragnionego sukcesu w postaci awansu na turniej główny. Pokonany zespół będzie miał natomiast szansę na rehabilitację w drabince przegranych grupy B, w której zagra także HONORIS. Polskojęzyczną transmisję z meczu AGO z HAVU znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

nitr0 zamieni CS:GO na VALORANTA?!

Sensacyjnymi wieściami podzielił się Tyler Erzberger z ESPN. Według amerykańskiego dziennikarza Nicholas "nitr0" Cannella, który dopiero co zakończył...