Spore zaskoczenie w wielkim finale Alior Bank Ultraligi Mistrzostw Polski! AGO ROGUE będące znaczącym faworytem tego starcia ostatecznie zaprezentowało się poniżej oczekiwań i to K1ck Neosurf zdobyło trofeum! Oznacza to także, że podopieczni Pawła "delorda" Szably będą pierwszym polskim seedem na nadchodzącym European Masters.

AGO ROGUE 1:3 K1ck Neosurf
K1ck Neosurf 1:0 AGO ROGUE
iBo
Wukong
Szygenda
Camille
Shlatan
Nidalee
Zanzarah
Sejuani
Matislaw
Orianna
Czekolad
Azir
Pukistyle
Caitlyn
Woolite
Ezreal
Mystiques
Nautilus
Trymbi
Karma

Seria rozpoczęła się lepiej dla K1ck Neosurf, które już na samym początku pierwszej gry wyeliminowało Adriana "Trymbiego" Trybusa. Dodatkowo wicemistrzowie European Masters pokonali także Smoka Podniebnego, jednakże pierwszy teamfight na bocie przebiegł po myśli AGO ROGUE, które odrobiło część strat w złocie. Lucjan "Shlatan" Ahmad za to nie miał zamiaru spocząć na laurach i nie dość, że zgarnął Herolda, to jeszcze zagwarantował złoto za pierwszą wieżę swojemu botlanerowi.

To, co działo się później, można określić jednym słowem – chaos. Z tego chaosu jednak najlepiej wyszedł toplaner AGO, który w momencie pojawienia się Nashora miał na swoim koncie aż pięć eliminacji. Mimo wszystkoo w bardzo ważnej walce przy drugim z oceanicznych smoków to ekipa Patryka "Mystiquesa" Piórkowskiego poradziła sobie lepiej i wyrównała wynik zdobytych bestii. W późniejszych teamfightach niesamowitą dyspozycją popisał się Łukasz "Puki Style" Zygmunciak, który najpierw zagwarantował swojej ekipie Barona, a kilka minut później wygraną w pierwszej rozgrywce.

K1ck Neosurf 0:1 AGO ROGUE
iBo
Ornn
Szygenda
Gangplank
Shlatan
Lee Sin
Zanzarah
Shen
Matislaw
Azir
Czekolad
Orianna
Pukistyle
Caitlyn
Woolite
Ashe
Mystiques
Karma
Trymbi
Lulu

Tym razem pierwsza krew powędrowała do AGO ROGUE jeszcze przed pojawieniem się stworów. Dodatkowo chwilę później Nikolay "Zanzarah" Akatov zaatakował dolną alejkę i posłał do piachu Mystiquesa. Przez następne kilka minut obie formacje zdecydowały się na uspokojenie tempa gry i wymieniły się obiektami – K1ck pokonało Herolda, a AGO smoka. Pierwszy większy teamfight przy okazji drugiego potwora został jednak rozegrany znacznie lepiej przez Shlatana i spółkę, którzy wyeliminowali wszystkich rywali i zbudowali sobie niewielką przewagę w złocie.

Był to jednak jednorazowy wybryk ze strony K1ck w środkowej fazie gry, gdyż potem to AGO Rogue z Woolitem na czele zdominowało rozgrywkę i lepiej radziło sobie zarówno na bocznych liniach, jak i w teamfightach. Po raz kolejny jednak kołem ratunkowym dla swojej formacji okazał się Shlatan, który zaprezentował wszystkim fenomenalnego kopniaka, czym zagwarantował swojej ekipie Nashora. Gdy wydawało się, że wicemistrzowie EU Masters mają w garści wygraną w drugim spotkaniu, Zanzarah ukradł kolejną fioletową bestię, a RGO wygrało walkę i pokonało także czwartego smoka, co oczywiście zagwarantowało tej formacji duszę. Ostateczna potyczka przy Starszym Smoku również została wygrana przez drużynę Woolite'a, która po fantastycznym comebacku wyrównała wynik serii.

K1ck Neosurf 1:0 AGO ROGUE
iBo
Renekton
Szygenda
Camille
Shlatan
Lee Sin
Zanzarah
Shen
Matislaw
Azir
Czekolad
Orianna
Pukistyle
Caitlyn
Woolite
Ashe
Mystiques
Lux
Trymbi
Thresh

Dolna alejka K1ck po raz kolejny pokazała niesamowitą dyspozycję i wyeliminowała Trymbiego już na drugim poziomie. Ponadto  kilkadziesiąt sekund później podopieczni Pawła "delorda" Szably zainicjowali walkę na bocie, która zagwarantowała im kolejne dwie eliminacje. Te wydarzenia sprawiły, że w szóstej minucie różnica w złocie wynosiła aż 2500 sztuk złota. Dodatkowo kolejne zagrania wokół dolnej linii zaowocowały tym, że jeszcze przed dziesiątą minutą Puki Style miał na swoim koncie aż pięć zabójstw, a po kwadransie rozgrywki przewaga Caitlyn nad Ashe wynosiła ponad 3200 złota, a różnica między K1ck a AGO – prawie 7 tysięcy sztuk kruszcu.

Kolejne minuty przynosiły kolejne eliminacje dla K1ck Neosurf, które co chwilę powiększało swoje prowadzenie. Z tego powodu zakończenie tej rozgrywki było tylko i wyłącznie kwestią czasu, a fioletowe wzmocnienie i Podniebna Dusza miały tylko pomóc ekipie Mystiquesa, która w 28. minucie zadała ostateczny cios w czerwony nexus.

AGO ROGUE 0:1 K1ck Neosurf
Szygenda
Camille
iBo
Wukong
Zanzarah
Volibear
Shlatan
Trundle
Czekolad
Corki
Matislaw
Orianna
Woolite
Ezreal
Pukistyle
Aphelios
Trymbi
Yuumi
Mystiques
Nautilus

First blood w czwartej rozgrywce powędrował na konto Shlatana, który wykluczył Czekolada, a dodatkowo zgarnął czerwone wzmocnienie przeciwnika. Tak dobry start oznaczał, że dżungler K1ck mógł bezproblemowo pokonać Oceanicznego Smoka. Puki Style i spółka chcieli także za wszelką cenę wyeliminować Woolite'a, jednak to, pomimo spalenia czterech czarów przywoływacza, nie powiodło się. Wpompowanie złota w Apheliosa powiodło się za to w inny sposób, bo Zygmunciak zniszczył pierwszą wieżę razem z Heroldem.

Pierwszy teamfight przy drugim drake'u po raz kolejny już w tej serii został wygrany przez K1ck, które znalazło się tylko dwa smoki od Podniebnej Duszy. AGO ROGUE ewidentnie czuło presję ewentualnej porażki, bo atak na Matislawa w 14. minucie był wręcz fatalny i zakończył się czterema śmierciami. Kolejne kilka minut przyniosło kolejne wygrane potyczki dla ekipy Mystiquesa, która w 24. minucie zgarnęła Soula, a po chwili również środkowy inhibitor. Gdy rozpoczęły się szachy wokół Eldera, K1ck miało na swoim koncie kilka tysięcy złota przewagi, a ostateczny teamfight wokół środka pozwolił podopiecznym Delorda na zakończenie rozgrywki nawet bez Starszego Smoka.

Było to ostatnie spotkanie w ramach czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi Mistrzostw Polski. Wszystkie wyniki rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej: