fot. BLAST Premier

Sobota pracująca polskich graczy CS:GO

W sobotę może i niektórzy z was będą odpoczywać od pracy, ale na pewno nie będzie odpoczynku od kibicowania. Dziś bowiem ponownie polscy gracze CS:GO przystąpią do ważnych pojedynków, które przesądzą o ich być albo nie być w toczących się online’owych rozgrywkach.

Sporo do stracenia ma Actina PACT, który co prawda pozostaje w grze o awans na Intel Extreme Masters New York 2020: Online, ale wyczerpał już limit błędów. Oznacza to, że polska piątka musi wygrać sobotnie starcie z Duńczykami z x6tence, bo w przeciwnym razie jej przygoda z zamkniętymi eliminacjami dobiegnie końca. O wiele większy komfort ma za to Mateusz „mantuu” Wilczewski. Jego OG, które notabene ograło wczoraj PACT, ma dwie opcje – jeżeli poradzi sobie z Heroic, to już teraz będzie mogło mieć pewność występu na nadchodzącym IEM-ie, natomiast w przypadku porażki będzie mieć jeszcze jedną szansę w dolnej drabince, gdzie zmierzy się właśnie z podopiecznymi Vincenta „VinSa” Jozefiaka bądź x6tence.


>> PEŁNY HARMONOGRAM MECZÓW POLAKÓW <<


Dla OG nie będzie to zresztą jedyny ważny mecz, bo międzynarodowy skład w międzyczasie walczyć będzie o finał DreamHack Open Summer 2020. Niemniej chrapkę na zwycięstwo mają także liderzy rankingu HLTV z BIG, z którymi mantuu i spółka staną w szranki. Warto będzie też przyglądać się poczynaniom AVEZ Esport i Izako Boars, które będą reprezentować polskiego CS-a w play-offach 7. tygodnia Eden Arena: Malta Vibes. Ćwierćfinałowy rywal popularnych Ośmiornic to Nordavind DNB, z którym Polacy rywalizowali już dwa miesiące temu w ramach innych rozgrywek, wychodząc z tej potyczki zwycięsko. Z kolei Dzikom przyjdzie mierzyć się z Węgrami z Budapest Five.

Lista najciekawszych sobotnich spotkań prezentuje się następująco:

15 sierpnia
10:00 AVEZ Esport vs Nordavind DNB BO3 transmisja
13:00 Izako Boars vs Budapest Five BO3 transmisja
16:00 OG vs BIG BO3 transmisja
17:00 Actina PACT vs x6tence BO3
20:00 OG vs Heroic BO3
(Kliknij „vs” wybranego meczu, aby przejść na jego podstronę)
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Luminosity Gaming otwiera sekcję VALORANTA

O ile w Europie przypływ kolejnych organizacji do VALORANTA przebiega raczej powoli, tak w Ameryce Północnej mamy prawdziwy wysyp znanych marek, które...