STS
Color
fot. Ultraliga

Pompa Team Academy zmiażdżył PRIDE w barażach Ultraligi!

Najgorsza drużyna czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi straciła swoje miejsce w gronie najlepszych drużyn League of Legends w naszym kraju. W spotkaniu barażowym PRIDE nie miało żadnych szans z Pompa Team Academy. PRIDE 0:3 Pompa Team Academy Pompa Team Academy 1:0 PRIDE Color Vladimir Garp Camille Rybson Volibear Kanna Nidalee Oran Orianna Proker Azir Defles […]

Najgorsza drużyna czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi straciła swoje miejsce w gronie najlepszych drużyn League of Legends w naszym kraju. W spotkaniu barażowym PRIDE nie miało żadnych szans z Pompa Team Academy.

PRIDE 0:3 Pompa Team Academy
Pompa Team Academy 1:0 PRIDE
Color
Vladimir
Garp
Camille
Rybson
Volibear
Kanna
Nidalee
Oran
Orianna
Proker
Azir
Defles
Senna
itzRenifer
Ashe
Maquk
Karma
Meager
Lux

W ramach drugiej dywizji Ultraligi Pompa Team Academy wielokrotnie decydował się na agresywne, a czasem wręcz szalone zagrania, i bardzo często to pozwalało ekipie Sebastiana „Colora” Czyżyka tworzyć sobie przewagę. Nie inaczej zaczęła się pierwsza mapa meczu barażowego z PRIDE, ponieważ to strona niebieska była bardziej kreatywna i szukała okazji do walk. Szczególnie wiele działo się na dolnej alejce, gdzie błyszczał Damian „defles” Filipow. Chwilę później przewaga Pompy przeniosła się na pozostałe alejki, a także na neutralne obozy w lesie, które z łatwością trafiały na konto triumfatora zaplecza Ultraligi. Ten po 36 minutach cieszył się objęcia prowadzenia.

PRIDE 0:1 Pompa Team Academy
Garp
Ornn
Color
Camille
Kanna
Nidalee
Rybson
Lee Sin
Proker
Viktor
Oran
Orianna
itzRenifer
Caitlyn
Defles
Ashe
Meager
Lux
Maquk
Karma

Krótka przerwa przed drugą mapą dobrze podziałała na morale PRIDE, które następne starcie rozpoczęło bardzo pewnie i nie pozwoliło na  dominację Filipowa i kolegów. Wyrównany bilans złota, zabójstw i zniszczonych struktur mógł wskazywać, że w końcu na Summoner’s Rifcie zobaczymy rywalizację równych sobie ekip. Marzenia o tym prysły jeszcze przed 20. minutą, ponieważ Pompa Team włączył szósty bieg i dosłownie odjechał przeciwnikowi. Kolejne upadające wieże strony niebieskiej i neutralizacje składu Konrada „itzRenifera” Potępy przybliżały PRIDE do przegrania drugiej mapy. Kropka nad „i” postawiona została w dwudziestej dziewiątej minucie.

PRIDE 0:1 Pompa Team Academy
Garp
Gangplank
Color
Kayle
Kanna
Sejuani
Rybson
Nunu
Proker
Akali
Oran
Azir
itzRenifer
Caitlyn
Defles
Jhin
Meager
Pantheon
Maquk
Nautilus

Na trzeciej mapie obie drużyny zdecydowały się dokonać zaskakujących wyborów, ponieważ PRIDE na pozycję wspierającego wzięło Pantheona, a w odpowiedzi Artur „Rybson” Gębicz postawił na Nunu w lesie. O ile w początkowym etapie rozgrywki ciężko było wskazać stronę, która dokonała lepszego wyboru, tak od około 15. minuty zespół czerwony ponownie prezentował się dużo lepiej i decydował o wydarzeniach na Summoner’s Rifcie. Bezradne PRIDE kolejny raz nie miało argumentów w walkach drużynowych i musiało rezygnować z neutralnych celów na mapie. Zabawa Pompy Teamu trwała za to w najlepsze, ale w końcu przyszła 25. minuta i Nexus Orłów był już w zgliszczach.

To nie koniec emocji w barażach do piątego sezonu Alior Bank Ultraligi. Na godzinę 15:00 zaplanowana jest rywalizacja pomiędzy piratesports i soon to be named, a zobaczyć ją będzie można na kanałach Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Skarb kibica: ESL One Cologne 2020: Online – Europa

Lany to od wielu miesięcy tylko odległe wspomnienie i jednocześnie odległa przyszłość, ale mimo to ESL One Cologne w tym roku odbędzie się. Co prawda...