fot. twitter.com/T1LoL

Ostatnia kolejka LCK pod znakiem wyścigu o miejsca w play-offach

Przed nami ostatnia kolejka League Champions Korea i pomimo tylko ośmiu spotkań do końca fazy zasadniczej, wciąż wiele jest niewyjaśnione. Głównie mowa tutaj o play-offach, a raczej rozstawieniu poszczególnych zespołów. Jesteśmy pewni, że w fazie pucharowej wystąpią DragonX, DAMWON Gaming, Gen.G i T1, które na chwilę obecną są kolejno na 1-4 miejscu. Listę uczestników najprawdopodobniej dopełni Afreeca Freecs, które znajduje się dwie wygrane nad szóstym KT Rolster. Matematycznie Song „Smeb” Kyung-ho i spółka mają szansę na zakwalifikowanie się, lecz w tym celu musieliby wygrać oba spotkania, a formacja Lee „Spirita” Da-yoona oba przegrać. Krótko mówiąc, jest to mało prawdopodobny scenariusz.

Oczy będą skupione w takim razie na czołówce tabeli, głównie ze względu na używany od lat format fazy pucharowej w Korei. Jest nim King of The Hill, co oznacza, że lider fazy zasadniczej od razu kwalifikuje się do finału. Pomimo jednopunktowej przewagi DragonX, formacja Kima „Defta” Hyuk-kyu nie może być pewna utrzymania pierwszej lokaty, gdyż goniące ją DAMWON ma do rozegrania jeden mecz więcej. Na trzecim miejscu znajduje się za to obecnie Gen.G, które również rozegra tylko jedno spotkanie, a punkt za tą formacją jest T1 z dwoma pojedynkami do zagrania. Jak widać, na szczycie tabeli LCK jest ciasno, więc nawet tiebreakery są możliwe.

Najtrudniejsze zadanie z pewnością będzie miał zespół Lee „Fakera” Sang-hyeoka, chociaż legendarny midlaner najprawdopodobniej nie pojawi się na Summoner’s Rificie. Od kilku tygodni T1 występuje z Lee „Clozerem” Ju-hyeonem na środkowej alejce i radzi sobie całkiem nieźle. Tym razem nowy rekrut będzie musiał wejść na szczyt swoich możliwości, wszak jego ekipa zmierzy się z DAMWON i DragonX.

Wszystkie mecze będą transmitowane na kanale LCK na Twitchu. Harmonogram prezentuje się następująco:

Czwartek, 20 sierpnia
10:00 T1 vs DAMWON Gaming BO3
13:00 Afreeca Freecs vs KT Rolster BO3
Piątek, 21 sierpnia
10:00 SANDBOX Gaming vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
13:00 Team Dynamics vs SeolHaeOne Prince BO3
Sobota, 22 sierpnia
10:00 Afreeca Freecs vs Gen.G BO3
13:00 KT Rolster vs DAMWON Gaming BO3
Niedziela, 23 sierpnia
10:00 DragonX vs T1 BO3
13:00 Team Dynamics vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ALEX zostanie liderem nowego składu CS:GO w FunPlus Phoenix?

Alex "ALEX" McMeekin nosi się z zamiarem powrotu do gry po kilkumiesięcznej przerwie. Pod koniec czerwca pojawiły się plotki, że Brytyjczyk trafił na...