Drugiego dnia europejskich rozgrywek ESL One Cologne: Online w obu grupach zakończyły się starcia w ramach drabinki wygranych. Poznaliśmy więc drużyny, które są o krok od awansu do play-offów oraz zespoły, których od eliminacji dzieli już tylko jedna porażka. Do tych drugich po porażce z Complexity zalicza się ekipa Pawła "innocenta" Mocka.

Dla naszych rodaków największe znaczenie miały zmagania w ramach grupy A, które rozpoczęły się o 15:00. W pierwszej potyczce formacja Jasona Lake'a zmierzyła się z MAD Lions. Niestety Polak i spółka zostali rozgromieni na Overpassie. W całym meczu zdołali wygrać zaledwie trzy rundy, pozwalając rywalom na swobodne zwycięstwo. Walka na Nuke'u za to okazała się dużo bardziej wyrównana. Co chwilę obie drużyny wymieniały się prowadzeniem, aż w końcu doszło do dwóch dogrywek, w których lepsze okazało się Complexity. Równocześnie trwało starcie Natus Vincere z mousesports. W debiutanckim meczu Aurimas "Bymas" Pipiras razem ze swoją ekipą wygrali na Nuke'u. Następnie jednak Oleksandr "s1mple" Kostyliev i spółka okazali się lepsi na Trainie i zwycięstwem na Duście2 przypieczętowali awans do półfinałów drabinki wygranych.

W koszyku B oba rozegrane spotkania zakończyły się dla zwycięzcy bez straty mapy. Najpierw na serwerze pojawili się reprezentanci FaZe Clanu, którzy podjęli Heroic. Na Nuke'u początkowo prowadziło Heroic, lecz mniej więcej w środku pojedynku pałeczkę przejęliMarkus "Kjaerbye" Kjærbye i spółka. Później jednak Duńczycy ponownie nabrali wiatru w żagle i wygrali 16:10. Z kolei na Mirage'u finaliści europejskiej edycji DreamHack Open Summer od samego początku utrzymywali stabilne prowadzenie, dzięki któremu zrzucili rywali do drabinki przegranych. W meczu MIBR-u z G2 Esports zwycięzca mógł być tylko jeden. Brazylijczycy nie mieli żadnych szans – na Vertigo Francuzi, Serb i Bośniak oddali oponentom zaledwie dwa oczka, a na Inferno "aż" cztery.

Wyniki środowych spotkań prezentują się następująco:

19 sierpnia

1. runda drabinki wygranych grupy A

15:00 Natus Vincere 2:1 mousesports Nuke 10:16
Train 16:9
Dust2 16:7
15:00 Complexity Gaming 2:0 MAD Lions Overpass 16:3
Nuke 22:20

1. runda drabinki wygranych grupy B

18:30 FaZe Clan 0:2 Heroic Nuke 10:16
Mirage 9:16
18:40 MIBR 0:2 G2 Esports Vertigo 2:16
Inferno 4:16

Już jutro poznamy pierwszych uczestników play-offów europejskiej dywizji ESL One Cologne 2020: Online. Dowiemy się również, jakie dwie drużyny opuszczą turniej bez zwycięstwa. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji.