x-kom AGO
fot. ESL/Adam Łakomy

x-kom AGO musi obejść się smakiem. Jastrzębie nie awansowały na lana w Chinach

W czwartek odbyły się kluczowe, decydujące o awansach lub życiu, spotkania dla Polaków. Niestety tylko AVEZ Esport opuszczało serwer w dobrych nastrojach, podczas gdy Izako Boars, Sprout oraz x-kom AGO nie dawały rady swoim rywalom.

To właśnie ekipa Piotra ”nawrota” Nawrockiego już z samego rana musiała stawić się przed komputerem, by zawalczyć o swój dalszy udział w trzeciej edycji Nine to Five. Rywalem było duńskie Copenhagen Flames, które, podobnie jak Polacy, miało na swoim koncie dwie porażki i jedno zwycięstwo. Spotkanie od samego początku pokazało, że mamy do czynienia z dwiema drużynami o podobnych umiejętnościach. Na Nuke’u do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było 29 rund i to właśnie Ośmiornice w nerwowej końcówce były w stanie zatriumfować 16:13. Na Vertigo obraz starcia nie uległ zmianie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 9:6 ekipy Daniela ”mertza” Mertza, a chwilę później na tablicy wyników zrobiło się już 14:7. Niesamowity powrót nadwiślańskiej piątki i zgarnięcie pozostałych dziewięciu rund pozwoliło jej wygrać 16:14 i pozostać dalej w grze.

Tego samego nie możemy powiedzieć o Izako Boars, które w południe zmierzyło się z Galaxy Racer Esports w meczu eliminacyjnym. Niestety Dziki były tłem dla szwedzkiego przeciwnika, który na Trainie i Overpassie dwukrotnie zwyciężał w stosunku 16:7. Ekipa Mateusza „TOAO” Zawistowskiego odpadła z rozgrywek i nie wiadomo, kiedy zobaczymy kolejny pojedynek z jej udziałem. Podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego zdecydowali się bowiem na wzięcie kilkutygodniowej przerwy, która jest spowodowana natłokiem gier w ostatnim czasie.

Wieczorem kibice mieli także okazję obserwować x-kom AGO na ostatniej prostej europejskich kwalifikacji do FunSpark ULTI 2020. W finale drabinki grupy B na Jastrzębie czekało HAVU Gaming, które wcześniej pogrzebało szanse Sprout. Niestety, seria pięciu zwycięstw formacji Damiana „Furlana” Kisłowskiego dobiegła końca, ponieważ to rywale z Finlandii strzelali celniej. Na Nuke’u, czyli swoim wyborze, HAVU wygrało 16:12, natomiast na Vertigo Polacy byli w stanie zdobyć dziesięć rund. Tym samym zespół Samiego „xseveNa” Laasanena zapewnił sobie awans na turniej lanowy, który zaplanowany jest na grudzień w Chinach.

Komplet czwartkowych wyników prezentuje się następująco:

20 sierpnia
9:00 AVEZ Esport 2:0 Copenhagen Flames Nuke 16:13
Vertigo 16:14
12:00 Izako Boars 0:2 Galaxy Racer Esports Train 7:16
Overpass 7:16
13:00 Sprout 1:2 HAVU Gaming Nuke 16:10
Vertigo 19:22
Dust2 8:16
18:00 x-kom AGO 0:2 HAVU Gaming Nuke 12:16
Vertigo 10:16
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

BIG żegna się z ESL One Cologne już po dwóch meczach

Lider rankingu HLTV znalazł się za burtą ESL One Cologne 2020. Ekipa Johannesa "tabseNa" Wodarza do wtorkowej porażki z Sprout dołożyła dziś przegraną...