fot. Riot Games

Rozpędzone Schalke 04 czy rewelacyjny Crownshot? Dzisiaj zaczynamy play-offy LEC

Już dzisiaj o godzinie 18:00 rozpocznie się faza pucharowa najważniejszych europejskich rozgrywek – League of Legends European Championship. Po dwutygodniowej przerwie zawodnicy z pewnością są zregenerowani, a w rękawach posiadają niejednego asa. Dzisiejszego wieczoru będziemy musieli pożegnać się niestety z jedną z drużyn, wszak play-offy startują od pojedynku w dolnej drabince. Tam Schalke 04, które ledwo co dobrnęło do obecnego etapu, podejmie SK Gaming.

Patrząc na przepiękny miracle run wykonany przez podopiecznych Dylana Falco, trudno stwierdzić, że nie są oni faworytami do wygrania dzisiejszego starcia. Schalke 04 weszło do fazy pucharowej, zaliczając siedem zwycięstw z rzędu. Beznadziejną pozycję z wynikiem 1-10 w piątym tygodniu LEC, obrócili o 180 stopni. W swojej krucjacie po play-offy Erberk „Gilius” Demir i spółka pokonali takie ekipy jak MAD Lions, G2 Esports, czy Fnatic, które znalazły się w czołowej czwórce finałowej klasyfikacji. Schalke jest, najprościej mówiąc na ogromnej fali i SK Gaming będzie musiało wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, żeby je zatrzymać.

Nie jest to jednak zadanie niewykonalne dla ekipy Dirka „ZaZee” Mallnera. Zespół Niemca uplasował się na piątym miejscu w tabeli, ponieważ również sobie na to zapracował i nie jest to pojedynczy sukces danego gracza. Każdy z pięciu reprezentantów SK dał coś od siebie. Janik „Jenax” Bartels niczym feniks odrodził się z popiołów na górnej alejce, Kim „Trick” Gang-yun ponownie, jak za czasów świetności czytał swoich leśników, a Dino „LIMIT” Tot idealnie uzupełniał resztę formacji. Na największe brawa zasługuje jednak Juš „Crownshot” Marušič. Słoweniec był bezapelacyjnie najmocniejszym ogniwem SK Gaming w fazie zasadniczej i cały zespół zdecydowanie liczy na niego najbardziej.

Transmisję z letniego splitu LEC 2020 będzie można oglądać na oficjalnej stronie lolesports.com oraz na kanałach Polsat Games w telewizji, na YouTube oraz Twitchu.

Tak prezentuje się harmonogram pierwszej rundy play-offów LEC:

Piątek, 21 sierpnia

1. runda drabinki przegranych

18:00 SK Gaming vs Schalke 04 BO5
Sobota, 22 sierpnia

1. runda drabinki wygranych

17:00 G2 Esports vs MAD Lions BO5
Niedziela, 23 sierpnia

1. runda drabinki wygranych

17:00 Rogue vs Fnatic BO5

 

Tak za to prezentuje się drabinka play-offów LEC:

Półfinał UB Finał UB Finał
Rogue 0
Fnatic 0
TBD 0
TBD 0
G2 0
MAD Lions 0 TBD 0
TBD 0
1. runda LB 2. runda LB 3. runda LB Finał LB
TBD 0
Wyższy seed z UB 0 TBD 0
Niższy seed z UB 0 TBD 0
Schalke 04 0 TBD 0
SK 0

Po więcej informacji na temat LEC zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

North znowu w komplecie – Lekr0 dołącza do duńskiego składu

Po ponad dwóch latach drogi Jonasa "Lekr0" Olofssona oraz Ninjas in Pyjamas definitywnie rozchodzą się. Doświadczony Szwed został dziś bowiem zaprezen...