fot. AGO ROGUE

Pierwsze koty za płoty? Oby. Pompa i AGO ROGUE pokonane pierwszego dnia EU Masters

Nie tak wyobrażaliśmy sobie start fazy zasadniczej European Masters Summer 2020. Ekscytacja polskim finałem może nieco ostygnąć już po pierwszym dniu zmagań, bo obie grające dziś formacje z Ultraligi poniosły porażkę – 7more7 Pompa Team przegrał z WLGaming Esports, natomiast AGO ROGUE musiało uznać wyższość Movistar Riders. I zwłaszcza ta druga przegrana była bolesna, patrząc na to, co działo się na Summoner’s Rifcie.

Po dość wyrównanych początkowych minutach wicemistrzowie Polski nabrali rozpędu i po pojawieniu się Nashora szybko pozbyli się go z mapy, a rywali zmusili do głębokiej defensywy. Dwa zniszczone inhibitory na koncie AGO ROGUE wydawały się wystarczające, aby Paweł „Woolite” Pruski i spółka odnieśli pierwsze zwycięstwo w letniej edycji zawodów. Niestety, wystarczające nie były. Movistar Riders obronili swoją bazę, a następnie po zdobyciu czwartego smoka roznieśli w proch naszych rodaków na środku pola bitwy i wykorzystując długie czasy odrodzenia dopełnili dzieła zniszczenia. To oznacza, że pierwszy dzień AGO ROGUE zamiast na fotelu lidera zakończy na dnie tabeli grupy B, gdzie znajduje się również SuppUp eSports.

Wcześniej, bo o godzinie 19:00, swój pierwszy mecz w tym etapie zmagań rozegrał 7more7 Pompa Team. Po udanych play-inach apetyt na sukces ekipy Mateusza „Czajka” Czajki przybrał jeszcze większy rozmiar, ale Grecy z WLGaming Esports powstrzymali Pompę, choć nie było to wcale jednostronne spotkanie. Co prawda brązowi medaliści czwartego sezonu Ultraligi mieli problemy, lecz zwycięstwo do 25. minuty było sprawą otwartą. Wówczas jednak Pompa została unicestwiona po świetnej walce w wykonaniu WLG, co otworzyło drogę mistrzom GLL do Barona. Przeciwko rywalom z fioletowym wzmocnieniem oraz zdobytą chwilę później Duszą Smoka Jakub „Sinmivak” Rucki i kompani nie mieli już wiele do powiedzenia. Co innego Lukas „Warden” Lenikas – dżungler WLGaming przypieczętował udany występ widowiskowym pentakillem.

Porażkę poniósł również inny z naszych rodaków, a dokładnie reprezentujący Vodafone Giants Robert „Erdote” Nowak. Siłą rzeczy jednak jeden Polak w tym meczu musiał zaznać goryczy przegranej, bo po drugiej stronie Summoner’s Riftu znalazł się Tobiasz „Agresivoo” Ciba i jego Misfits Premier. Totalna dominacja ekipy z Francji zapewniła jej pierwszą wygraną na European Masters, a razem z nią szczyt grupy C, gdzie wkrótce po tym dołączyło również WLGaming Esports. Co ciekawe, obie te formacje staną do walki jutro w bezpośrednim starciu, więc szybko okaże się, kto będzie liderem po tym etapie zmagań… oraz kto będzie stanowił czerwoną latarnię tego zbioru.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów European Masters:

24 sierpnia
18:00 Vodafone Giants 0:1 Misfits Premier BO1
19:00 WLGaming Esports 1:0 7more7 Pompa Team BO1
20:00 Fnatic Rising 1:0 GamersOrigin BO1
21:00 Intrepid Fox 0:1 mousesports BO1
22:00 AGO ROGUE 0:1 Movistar Riders BO1
23:00 SuppUp eSports 0:1 GamerLegion BO1

Klasyfikacja grupowa po dzisiejszych meczach:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. K1CK Neosurf 0 0 0 1. GamerLegion 1 1 0
2. LDLC OL 0 0 0 2. Movistar Riders 1 1 0
3. Samsung Morning Stars 0 0 0 3. AGO ROGUE 1 0 1
4. FC Schalke 04 Evolution 0 0 0 4. SuppUp eSports 1 0 1
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Misfits Premier 1 1 0 1. Fnatic Rising 1 1 0
2. WLGaming Esports 1 1 0 2. mousesports 1 1 0
3. 7more7 Pompa Team 1 0 1 3. GamersOrigin 1 0 1
4. Vodafone Giants 1 0 1 4. Intrepid Fox 1 0 1

Kolejne mecze w ramach European Masters czekają nas już jutro. Tym razem pauzować będzie AGO ROGUE, ale Polaków nie zabraknie, bo do walki włączy się K1CK Neosurf. Mistrzów Polski zobaczymy w akcji już w inauguracyjnym wtorkowym meczu, a rywalem Łukasza „Pukistyle’a” Zygmunciaka i kompanów będzie FC Schalke 04 Evolution. Na kolejne mecze z udziałem naszych rodaków będziemy musieli poczekać do 20:00 – wtedy planowo rozpocznie się pojedynek Misfits Gaming z WLGaming, a wkrótce po jego zakończeniu do walki staną 7more7 Pompa Team oraz Vodafone Giants. Po więcej informacji dotyczących tej edycji European Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Smutny wieczór na EU Masters dla AGO ROGUE. Polacy wypuścili zwycięstwo z rąk na ostatniej prostej

Polscy kibice kończą dzisiejszy wieczór z European Masters Summer 2020 w minorowych nastrojach. Ultraligowe zespoły zanotowały dziś komplet porażek –...