W poniedziałek zespoły CS:GO uczestniczące w ESL One Cologne 2020 mogły odpocząć po trudach związanych z rywalizacją. Ale przerwa już się skończyła – dziś przed nami kolejne mecze, które dla dwóch formacji będą jednocześnie meczami ostatnimi.

Zagrożona jest m.in. przyszłość Natus Vincere oraz Ninjas in Pyjamas, które w minionych dniach zdążyły już doznać goryczy przegranej i tym samym straciły bufor bezpieczeństwa. W przypadku NiP-u była to odniesiona już na inaugurację porażka z OG, natomiast Na`Vi dwa dni temu musiało ukorzyć się przed Complexity Gaming. Teraz obie uznane formacje staną naprzeciwko siebie, ale tylko jedna z nich wyjdzie z tej batalii zwycięsko i tym samym zapewni sobie miejsce w ćwierćfinale ESL One. Historia każe sądzić, że na ten moment większe szanse na sukces mają gracze z Europy Wschodniej – wszak w tym roku wygrali oni wszystkie sześć map, na których przyszło im mierzyć się ze Szwedami.Kilka godzin później czekają nas natomiast swoiste skandynawskie derby o podobnej stawce – z jednej strony Fnatic, a z drugiej Heroic. W normalnych okolicznościach za faworyta uchodziłaby szwedzka piątka, ale trudno nie odnieść wrażenia, że obecnie to podopieczni Nicolaia "HUNDENA" Petersena znajdują się na fali wznoszącej. Zresztą wystarczy wspomnieć, że wczoraj wyprzedzili oni swoich wtorkowych rywali w rankingu HLTV! Jakby tego było mało, oba rozegrane w tym roku bezpośrednie starcia wspomnianych wyżej zespołów kończyły się zwycięstwem właśnie Duńczyków, a jedno z nich przesądziło o eliminacji Szwedów z turnieju eliminacyjnego do Majora CS:GO. Pytanie tylko, czy dziś czeka nas powtórka, czy też Fnatic w końcu znajdzie sposób na wygraną.

Wtorkowy harmonogram prezentuje się następująco:

25 sierpnia

2. runda drabinki przegranych grupy A

15:00 Ninjas in Pyjamas vs Natus Vincere BO3

2. runda drabinki przegranych grupy B

18:30 Fnatic vs Heroic BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Cologne 2020: Online zapraszamy do naszej relacji.