Przedostatni dzień fazy grupowej europejskiej edycji ESL One Cologne: Online już za nami. Najpierw reprezentanci Natus Vincere skompromitowali się w meczu z Ninjas in Pyjamas. Awansować do play-offów następnie nie udało się również Fnatic, które przegrało 0:2 z Heroic.

Ninjas in Pyjamas 2:0 Natus Vincere
Overpass 16:9 Train 16:3 Nuke

Gracze Ninjas in Pyjamas spisali się fenomenalnie w boju z Natus Vincere na Overpassie. Szwedzi rozpoczęli potyczkę od triumfu w pierwszych czterech rundach. Następnie po oddaniu rywalom jednego oczka ponownie ruszyli do ataku i ulegając jeszcze tylko kilkukrotnie oponentom, wygrali połówkę 11:4. Po zamianie stron Oleksandr "s1mple" Kostyliev i jego koledzy rozpoczęli jednak comeback, lecz po pięciu zdobytych punktach NiP ostatecznie triumfalnie dokończyło mecz, zwyciężając 16:9.

Jeszcze lepszą grę skandynawskiego zespołu mogliśmy zaobserwować na Trainie. Co prawda przegrał on pistoletówkę, lecz po chwili jego łupem padł force. W kolejnych minutach formacja Hampusa "hampusa" Posera prędko zyskiwała kolejne oczka, aż w końcu oddała następne dwa Ukraińcowi i Rosjanom. Od tego czasu Ninjas in Pyjamas mknęło jak Pendolino ku wygranej. Mimo wielu prób Na`Vi nie zdołało zatrzymać tej rozpędzonej machiny i zostało wyeliminowane z turnieju po bolesnej porażce 3:16.

Fnatic 0:2 Heroic
Vertigo 11:16 Overpass 11:16 Inferno

Od pierwszych minut walki na Vertigo z łatwością mogliśmy zauważyć lepszą dyspozycję Heroic. Duńczycy po zdobyciu rundy pistoletowej przeszli do spokojnej gry, w której ich łupem padało większość oczek. Mimo że ostatecznie Fnatic zdobyło w pierwszej połowie sześć punktów, Szwedom nie udało się już odrobić strat. Finaliści DreamHack Open Summer dalej powiększali bowiem swój dorobek, a gdy Jesper  "JW" Wecksell wraz z ekipą podjęli próbę powrotu, było już za późno i niebawem Heroic, korzystając z przewagi, zatriumfowało 16:11.

Na Overpassie początkowo lepiej radziło sobie z kolei Fnatic. Szwedzi najpierw zgarnęli trzy oczka, po czym oddali pięć przeciwnikom. Jeszcze przed zamianą stron zdołali jednak najpierw doprowadzić do remisu, a następnie wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Niemniej Heroic po stronie terrorystów szybko przejęło inicjatywę i nie dało żadnych szans rywalom. Praktycznie każda runda wpadała na konto Duńczyków. Szwedzi pod koniec meczu wygrali jeszcze dwa razy, po czym ponownie przegrali 11:16.


Już jutro poznamy ostatnich uczestników play-offów ESL One Cologne. Najpierw MAD Lions zmierzy się z OG, później zaś FaZe Clan zagra z Teamem Vitality. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji.