fot. twitter.com/czajekklol

Słodko-gorzko-słodki dzień z European Masters. Pompa przegrywa, reszta Polaków triumfuje

Drugi dzień głównego turnieju European Masters 2020 Summer dobiegł końca. Dziś odbyły się kolejne mecze w grupach C oraz D, zaś w zbiorze oznaczonym literą A oglądaliśmy pierwsze pojedynki. W porównaniu z poniedziałkowymi zmaganiami, w których tylko Misfits Premier – spośród drużyn z Polakami w składzie – odniosło sukces, dziś mamy nieco więcej dobrych informacji. Ale tylko nieco.

Powody do radości polskim kibicom dało K1CK Neosurf, które w niezwykle przekonującym stylu zwyciężyło FC Schalke 04 Evolution. Akademia formacji z Gelsenkirchen mimo wykorzystania wczesnego błędu rywali wraz z upływem czasu miała coraz mniej do powiedzenia i po 27-minutowej potyczce mistrzowie Ultraligi odnieśli pierwsze zwycięstwo w tej edycji zmagań. Tym samym formacja Łukasza „Pukistyle’a” Zygmunciaka została liderem zestawienia razem z Samsung Morning Stars, które niespodziewanie pokonało triumfatorów poprzedniej odsłony EU Masters z LDLC OL.

Wkrótce po tym akcja przeniosła się do grupy C, gdzie o awans walczą aż trzy drużyny z Polakami. To oznacza, że co najmniej jedna z nich pożegna się z szansami na mistrzostwo już w tej fazie, a patrząc na aktualną sytuację w tym koszyku, najbliżej eliminacji jest niestety 7more7 Pompa Team. Brązowi medaliści Ultraligi zanotowali dziś drugą porażkę, tym razem z Vodafone Giants Roberta „Erdote” Nowaka, i z bilansem 0-2 zamykają tabelę. Na szczycie natomiast znajduje się Misfits Premier Tobiasza „Agresivoo” Ciby i Adriana „hatchy’ego” Widery, które już w tym momencie można bezsprzecznie wskazać jako faworyta do zajęcia pierwszego miejsca.

Na koniec odbyły się kolejne mecze w grupie D, gdzie choć Polaków nie ma, to również dzieje się sporo. Tym bardziej że są tam aż trzy drużyny, które w przeszłości co najmniej raz docierały aż do półfinałów EUM. Z tercetu mousesports, Fnatic Rising oraz GamersOrigin jak na razie najlepiej radzą sobie Myszy, które po dwóch przekonujących wygranych zajmują fotel lidera. Tuż za nimi FNC.R z jedną przegraną – właśnie z mistrzami Prime League – a z takim samym bilansem, acz porażką w bezpośrednim starciu na trzeciej lokacie plasuje się GamersOrigin. Na dnie Intrepid Fox, które choć zdołało zakwalifikować się z play-inów, obecnie wygląda na drużynę o co najmniej klasę słabszą w porównaniu do pozostałych ekip z tego zbioru.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów European Masters:

25 sierpnia
18:00 FC Schalke 04 Evolution 0:1 K1CK Neosurf BO1
19:00 Samsung Morning Stars 1:0 LDLC OL BO1
20:00 Misfits Premier 1:0 WLGaming Esports BO1
21:00 Vodafone Giants 1:0 7more7 Pompa Team BO1
22:00 mousesports 1:0 Fnatic Rising BO1
23:00 GamersOrigin 1:0 Intrepid Fox BO1

Aktualna klasyfikacja grupowa:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. K1CK Neosurf 1 1 0 1. GamerLegion 1 1 0
2. Samsung Morning Stars 1 1 0 2. Movistar Riders 1 1 0
3. LDLC OL 1 0 1 3. AGO ROGUE 1 0 1
4. FC Schalke 04 Evolution 1 0 1 4. SuppUp eSports 1 0 1
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Misfits Premier 2 2 0 1. mousesports 2 2 0
2. WLGaming Esports 2 1 1 2. Fnatic Rising 2 1 1
3. Vodafone Giants 2 1 1 3. GamersOrigin 2 1 1
4. 7more7 Pompa Team 2 0 2 4. Intrepid Fox 2 0 2

Kolejna dawka emocji czeka nas już jutro od 18:00. W środę nie zobaczymy drużyn z grupy C, ale zamiast tego do walki o pierwsze punkty powróci AGO ROGUE, które w czwartym meczu podejmie SuppUp eSports. Na koniec dnia czeka nas pojedynek dwóch liderów grupy A, czyli K1CK Neosurf oraz Samsung Morning Stars. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji European Masters znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Druga porażka Pompy w głównej fazie EU Masters. Vodafone Giants z Erdote triumfuje

Drugi mecz 7more7 Pompa Teamu w głównej fazie European Masters i druga porażka. Podopieczni Adriana "Zeturala" Dziadkowca po wczorajszej przegranej z...