W gronie ćwierćfinalistów europejskiego ESL One Cologne 2020: Online pozostały już tylko dwa wolne miejsca. Kto je zgarnie? Dowiemy się już dziś – pewne jest jednak, że spośród dwóch Polaków, którzy nadal są niepewni swego losu, tylko jeden osiągnie swój cel.

A wszystko przez bezpośredni pojedynek, który o godzinie 15:00 stoczą MAD Lions oraz OG. Zawodnikiem tej pierwszej formacji od niedawna jest Paweł "innocent" Mocek, który miał spory wkład w sensacyjne zwycięstwo nad mousesports i także tym razem będzie jednym kluczowych elementów Lwów. Po drugiej stronie barykady znajdziemy natomiast Mateusza "mantuu" Wilczewskiego, czyli snajpera wspieranej przez RedBulla drużyny, który jednak prezentuje się nieco poniżej oczekiwań i jego wpływ na wyniki nie jest tak znaczący, jak nas do tego przyzwyczaił w przeszłości. Jeżeli dziś 23-latek nie pokaże nam pełni swoich umiejętności, to kto wie, czy nie będzie to oznaczać końca przygody OG z ESL One – zwłaszcza że Lwy zdają się z każdym kolejnym meczem wyglądać coraz lepiej.Fazę grupową europejskiej dywizji zwieńczy natomiast pojedynek FaZe Clanu oraz Teamu Vitality. Na początek skupmy się jednak na Francuzach, dla których konieczność walki w drabince przegranych musi być sporym rozczarowaniem. Wszak mówimy tutaj drużynie, która jako pierwsza zapewniła sobie awans na Majora i która zajmuje obecnie drugie miejsce w światowym rankingu. Niemniej te osiągnięcia nie wystarczyły, bo przed kilkoma dniami nie umiała poradzić sobie z odnowionym Astralis. Jeżeli zaś chodzi o FaZe, to tutaj zdecydowanie łatwiej o wyrozumiałość, bo międzynarodowy skład w trakcie ESL One dopiero debiutował z pozyskanym niedawno Markusem "Kjaerbyem" Kjærbyem, którzy wcześniej pozostawał poza grą przez trzy miesiące. Jedno jest pewne – każdy wynik inny niż wygrana Vitality będziemy mogli uznać za zaskoczenie.

Środowy harmonogram prezentuje się następująco:

26 sierpnia

2. runda drabinki przegranych grupy A

15:00 MAD Lions vs OG BO3

2. runda drabinki przegranych grupy B

18:30 FaZe Clan vs Team Vitality BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Cologne 2020: Online zapraszamy do naszej relacji.