fot. AGO ROGUE

AGO ROGUE broni honoru drużyn z Ultraligi w czwartkowych meczach EU Masters

Jak na razie czwartek z European Masters 2020 Summer przyniósł dwie porażki drużyn z Polski. Do trzeciej na szczęście nie doszło – AGO ROGUE w meczu wieńczącym dzisiejsze zmagania zwyciężyło GamerLegion i zajęło drugą lokatę w grupie B, przybliżając się tym samym do awansu.

GamerLegion
0:1 AGO ROGUE
Phones
Sion
Szygenda
Mordekaiser
Rabble
Hecarim
Zanzarah
Sett
Nite
Galio
Czekolad
Akali
Hjarnan
Ziggs
Woolite
Ezreal
Visdom
Leona
Trymbi
Rakan

Choć na otwarcie wyniku zabójstw musieliśmy poczekać do siódmej minuty, to emocji już od samego początku zdecydowanie nie zabrakło. Wymiany na środku i bocie nie przyniosły jednak ofiar – co innego pojedynek o pierwszego smoka. W nim zdecydowanie zwyciężyło AGO ROGUE, nie tylko zabijając bestię, ale też eliminując trzech rywali. Przewaga Pawła „Woolite’a” Pruskiego była na tyle wyraźna, że w mgnieniu oka wyłączył Pettera „Hjarnana” Freyschussa po świetnej inicjacji Adriana „Trymbiego” Trybusa.

Wszystko wyglądało pięknie… do czasu. W trzynastej minucie GamerLegion odrobił straty w złocie, najpierw wygrywając walkę o Infernala, a następnie niszcząc wieżę na bocie. Wkrótce po tym zdobywcy trzeciego miejsca Prime League zgarnęli Herolda, wygrali walkę drużynową oraz zniszczyli kolejną wieżę. Na domiar złego Christian „Phones” Sieg wykradł reprezentantom Polski smoka, a kosmetyczna przewaga w złocie po stronie AGO ROGUE nie miała w tym momencie żadnego znaczenia.

Wykorzystując potencjał Ziggsa oraz zdobytego Herolda GamerLegion zniszczyło w przeciągu niespełna pół minuty wszystkie trzy wieże na górnej linii. Na szczęście ekipy z Ultraligi wygrała ona kolejny teamfight i pod nieobecność wrogów zgarnęła Barona. To pozwoliło RGO przejąć inicjatywę i rozpocząć natarcie na struktury wroga, które choć nie zakończyło się otwarciem drogi do bazy, to wysunęło ekipę z Polski na dość solidne prowadzenie. W 32. minucie wygrana walka drużynowa pozwoliła AGO ROGUE postawić kropkę nad i.

To było ostatnie spotkanie – zarówno na dziś, jak i na ten tydzień. Na powrót zmagań w ramach fazy grupowej European Masters będziemy musieli poczekać blisko dwa tygodnie, bo aż do 9 września. Tego dnia dowiemy się, czy AGO ROGUE wywalczy awans do play-offów, czy też będzie pierwszą drużyną z Ultraligi, która na dobre utraci szanse na awans. Więcej informacji dotyczących letniej edycji EU Masters znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bymas zastępuje woxica w mousesports

Od dawna trwają problemy mousesports, które nie jest w stanie odzyskać swojej dawnej formy. Po kolejnych niezadowalających wynikach nie dziwią więc zm...