Jesteśmy coraz bliżej zakończenia zmagań w ramach europejskiej dywizji ESL One Cologne 2020: Online. W grze o końcowy triumf pozostały już tylko cztery formacje, w tym także Ninjas in Pyjamas, którzy mają szansę odzyskać mistrzowski tytuł po sześciu latach przerwy.

Po raz ostatni NiP, chociaż w zupełnie innym składzie, wygrywał kolońskie ESL One jeszcze w 2014 roku. Oczywiście trwająca edycja ma nieco inny format, bo jest rozgrywana w internecie i to z podziałem na regiony, ale nie zmienia to faktu, że przed Szwedami ogromna szansa. A podopieczni Björna "THREATA" Persa wydają się wzmocnieni wczorajszym zaskakująco gładkim zwycięstwem nad Astralis. Pytanie tylko, czy tej pewności siebie wystarczy im na sobotni półfinałowy pojedynek z Teamem Vitality, który w tym roku częściej wygrywał niż przegrywał ze Szwedami. Z drugiej strony warto pamiętać, że francuska piątka jedyną podczas ESL One porażkę poniosła właśnie ze wspomnianym przed chwilą Astralis, które z kolei okazało się słabsze od NiP-u. Tylko czy dziś naprawdę będzie mieć to jakiekolwiek znaczenie?O tym przekonamy się dopiero po 18:30, bo kilka godzin wcześniej na serwerze pojawią się dwie formacje, które miały już okazję mierzyć się ze sobą w trakcie imprezy. Mowa tutaj o G2 Esports i Heroic, które po raz pierwszy trafiły na siebie w 2. rundzie górnej drabinki grupy B – wówczas górą był francusko-bałkański skład, chociaż nim osiągnął korzystny dla siebie rezultat musiał się sporo napocić. I wiele wskazuje, że dziś przy okazji półfinału wcale nie będzie łatwiej, bo podopieczni Nicolaia "HUNDENA" Petersena z każdym kolejnym meczem zdają się nabierać coraz większego rozpędu. Przekonały się o tym już Fnatic i Complexity Gaming, które w ostatnich dniach zostały wyrzucone za burtę właśnie przez piątkę z Danii. Ta najwyraźniej czuje się wybornie, gdy nie jest stawiana w roli faworyta, a dziś na pewno za takiego uważana nie będzie.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

29 sierpnia

Półfinał

15:00 Heroic vs G2 Esports BO3
18:30 Ninjas in Pyjamas vs Team Vitality BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Cologne 2020: Online zapraszamy do naszej relacji.