Niespełna dwa tygodnie minęły od pierwszego meczu w ramach europejskiej dywizji ESL One Cologne 2020: Online. Przyszła więc pora na finisz – a na nim znalazły się dwie najlepsze drużyny całego turnieju, które powalczą dziś o główną nagrodę w wysokości 150 tysięcy dolarów.

Heroic vs Team Vitality
18:30 (BO5)

Po jednej stronie barykady stanie Team Vitality, który jeszcze przed startem zawodów traktowany był jako jeden z potencjalnych kandydatów do mistrzowskiego tytułu. Ale trudno się dziwić – wszak Francuzi jako pierwsi zapewnili sobie awans na brazylijskiego Majora i od ponad miesiąca okupują fotel wicelidera rankingu HLTV. Nic więc dziwnego, że za każdą złotówkę postawioną na stronie STS-u na ich zwycięstwo zarobimy 1,67 zł. Warto zresztą pamiętać, że w trakcie ESL One piątka znad Sekwany pozwoliła sobie natomiast tylko na jedną porażkę, którą odniosła jeszcze w fazie grupowej podczas meczu z Astralis. Niemniej finalnie nie miało to znaczenia, bo potem Vitality ograło kolejno FaZe Clan, Sprout i Ninjas in Pyjamas.


Pełną ofertę STS-u można sprawdzić po naciśnięciu na poniższy baner:

baner sts csgo cs


W tej sytuacji szanse Heroic na końcowy triumf wydają się niewielkie. Zwłaszcza że Duńczycy nigdy jeszcze w historii obecnego składu nie wygrali z Vitality i tylko w tym roku dwukrotnie zostali już ograni przez francuskich rywali. Z drugiej strony warto nadmienić, że od czasu, gdy stery w ekipie przejął Nicolai "HUNDEN" Petersen, skandynawska formacja zalicza stały progres i także w trakcie ESL One z każdym kolejnym pojedynkiem wyglądała coraz lepiej. Nie ma wszak przypadku w tym, że w minionych dniach pozostawiła ona w pokonanym polu m.in. FaZe oraz G2 Esports. Mimo to jednak kurs na jej zwycięstwo jest większy niż w przypadku TV i wynosi 2,20.

Co więcej, według ekspertów STS-u najbardziej prawdopodobne rozstrzygnięcie to triumf Francuzów wynikiem 3:1. Jeżeli takie wydarzenie faktycznie będzie mieć miejsce, a my na nie postawimy, to pomnożymy nasz wkład o 3,75. Nieco mniej prawdopodobne jest, że Mathieu "ZywOo" Herbaut i spółka wygrają bez straty mapy. Wtedy za każde 100 zł otrzymamy 394 zł. Teoretycznie najmniejsze szanse mamy na zobaczenie rezultatu 3:1, ale na korzyść Heroic. W takim wypadku mnożnik wyniesie aż 6,50! Co odważniejsi mogą również spróbować wytypować liczbę fragów zdobytych przez poszczególnych graczy. Możemy np. założyć, że na którejś z trzech pierwszych map Martin "stavn" Lund zanotuje co najmniej 20 eliminacji – kurs na takie wydarzenie to 2,05. Z kolei słabsza forma wspomnianego ZywOo i co najwyżej 22 zabójstwa, to stawka na poziomie 1,85.

Mecz pomiędzy Heroic a Teamem Vitality z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Cologne 2020: Online zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Artykuł sponsorowany