W tym roku z oczywistych względów ESL One Cologne rozgrywane jest tylko w internecie i z zachowaniem podziału na regiony. Dokładniej mowa tutaj o czterech regionach – w tym o Oceanii oraz Azji, które dziś zakończyły swoje zmagania.

W dywizji oceanicznej nie doszło do większych niespodzianek, bo po końcowy triumf sięgnęło Renegades, które nie tylko wygrało wszystkie mecze, ale na dodatek nie straciło nawet mapy! Chris "dexter" Nong i jego koledzy już na starcie zaprezentowali swoją potęgę i z łatwością rozgromili Chiefs Esports Club, oddając oponentom na obu mapach tylko pięć rund. Potem musieli się co prawda napocić nieco bardziej, bo w półfinale ORDER postawiło większy opór, ale finalnie poległo 0:2. Podobnie w decydującym o mistrzostwie spotkaniu postawiło się Avant Gaming i podobnie też przegrało, chociaż na Mirage'u nie było wcale daleko od upragnionej dogrywki. Niemniej wynik końcowy to 3:0 na korzyść Renegades.

Końcowa klasyfikacja oraz podział puli nagród oceanicznej dywizji ESL One Cologne 2020: Online prezentują się następująco:

1. Renegades 10 000 $
2. Avant Gaming 5 000 $
3. ORDER 2 500 $
4. Chiefs Esports Club 2 500 $

Także wieleset kilometrów dalej, czyli w Azji, pierwsze miejsce zajęła najwyżej notowana w światowych rankingach ekipa. Mowa tutaj o TYLOO Betway, które miało jednak nieco więcej przebojów niż omawiani wyżej Renegaci. Przede wszystkim skład z Państwa Środka już w swoim drugim meczu pozwolił sobie na stratę mapy i po dogrywce przegrał z ViCi Gaming na Vertigo 16:19. Niemniej finalnie i tak to on był górą wynikiem 2:1, dzięki czemu trafił do finału. A tam TYLOO musiało się zmierzyć... ponownie z ViCi, które w międzyczasie ograło Invictus Gaming. Ale i tym razem nie potrafiło przeciwstawić się LiKana "KingZa" Luo, urywając im zaledwie jeden punkt i przegrywając 1:3.

Końcowa klasyfikacja oraz podział puli nagród azjatyckiej dywizji ESL One Cologne 2020: Online prezentują się następująco:

1. TYLOO Betway 10 000 $
2. ViCi Gaming 5 000 $
3. Invictus Gaming 2 500 $
4. Beyond Esports 2 500 $