Po niedzielnym triumfie w finale letniej edycji League of Legends European Champioship wywiadu udzielił Marcin "Jankos" Jankowski. Leśnik triumfatorów wypowiedział się między innymi na temat europejskich drużyn na Worldsach i ich szans. Dodatkowo zawodnik G2 Esports skomentował dyspozycje pozostałych głównych regionów.

Poza G2, chociaż mam nadzieję, że sobie dobrze poradzimy, to uważam, że MAD Lions może sobie świetnie poradzić. W play-offach nie zagrali za dobrze, ale ten zespół ma ogromny potencjał i może się mocno rozwinąć. Dodatkowo myślę, że Rogue i Fnatic są również bardzo dobre, ale skoro mowa o niespodziankach, to MAD Lions mogą jedną sprawić. Jednocześnie liczę, że Rogue i Fnatic również poradzą sobie dobrze na Worldsach – powiedział Jankos. Trudno się dziwić jego słowom, europejskie zespoły prezentują się świetnie, chociaż polski leśnik nie ukrywa, że konkurencja na nadchodzącym turnieju będzie wymagająca.

CZYTAJ TEŻ:
G2 Esports czwarty raz z rzędu triumfuje w LEC!

Europa wygląda silnie przed Worldsami, ale wszystkie inne regiony również wyglądają lepiej. Chiny i Korea są niewyobrażalnie dobre. Jeżeli chodzi o Amerykę Północną, też ma dobre formacje. Myślę, że leśnicy z NA – Spica, Broxah i Santorin są o wiele lepsi niż zeszłoroczni dżunglerzy z LCS. Uważam właściwie, że ekipy z Ameryki nie są takie złe, grają całkiem dobrze. Oczywiście, nie liczyłbym, że wyjdą z grup, ale na pewno dadzą dobre show. Przez ostatnie lata jedynie Cloud9 zdołało wychodzić z grupy, jeżeli chodzi o reprezentantów Ameryki Północnej. Tym razem organizacji nie udało się jednak dostać na Worldsy.


Śledź Mistrzostwa Świata League of Legends:


Worldsy startują 25 września. Pierwszym etapem turnieju będzie faza Play-In, która wyłoni cztery formacje, które przejdą do kolejnej rundy Mistrzostw Świata. We wspomnianej pierwszej w fazie z Europy udział wezmą MAD Lions. Pozostała trójka zespołów ze Starego Kontynentu rozpocznie zmagania od fazy grupowej.