fot. ESL/Adam Łakomy

Cztery punkty dla PACT, oczko dla los kogutos w ESL MP

Debiutanci z los kogutos udowodnili, że nie można stawiać na nich krzyżyka nawet w starciach z dużo silniejszymi przeciwnikami – dziś postawili się Actinie PACT i zdobyli kolejny punkt w ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2020.

Actina PACT 16 : 6 los kogutos

(1.  kolejka ESL Mistrzostw Polski)
16 11 Nuke 4 6
5 2

Obie drużyny miały wczoraj okazję sprawdzić swoją formę na Nuke’u w otwierających dwumeczach sezonu – los kogutos ograli na tej planszy Pompa Team, natomiast Actina PACT rzutem na taśmę wygrał z PLMIXEM. Niemniej bez względu na wczorajsze problemy drużyna Dawida „lunAtica” Cieślaka była niewątpliwym faworytem na mapie z reaktorami jądrowymi. I swoją wyższość nad rywalami zaznaczała od samego startu pojedynku, wygrywając sześć rund z rzędu. los kogutos odpowiedzieli w siódmej odsłonie, natomiast potem znów przyszedł czas posuchy, przerwany dopiero w końcowej fazie pierwszej połowy. Wtedy Karol „Enzo” Lasota i spółka zdobyli trzy punkty, ustalając rezultat na 4:11. Po przerwie skazywana na pożarcie formacja zdobyła pistoletówkę, która podtrzymała jej nadzieje na skuteczny powrót. Ten jednak nie nastąpił, gdyż PACT nie zamierzał bagatelizować sprawy i nie pozwolił rozhulać się przeciwnikom. Podopieczni Vincenta „VinSa” Jozefiaka wygrali już wszystkie starcia do samego końca, co w końcowym rozrachunku przełożyło się na triumf 16:6.

Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


los kogutos 15 : 15 Actina PACT

(1. kolejka ESL Mistrzostw Polski)
15 9 Train 6 15
6 9

Pierwsze minuty na Trainie zwiastowały nam bardziej ekscytujące starcie niż to, którego świadkami byliśmy na poprzedniej mapie. W pierwszych siedmiu rundach na arenie panował niemały chaos – co odsłonę triumfowała inna drużyna. los kogutos, PACT, los kogutos, PACT, los kogutos, PACT, los kogutos. Od tych wymian ciosów mogła rozboleć już głowa, ale Koguty wreszcie zaprowadziły jako taki porządek na serwerze. Ich łupem padły cztery kolejne rundy, co oznaczało pewną, w najgorszym razie jednopunktową, przewagę przed drugą częścią spotkania. Ta ostatecznie wynosiła trzy oczka. Drugie pistole na konto kogutos przybliżały nas do sensacyjnego rozstrzygnięcia, choć należało się spodziewać, że PACT nie wywiesi jeszcze białej flagi. I rzeczywiście, półfinaliści wiosennej edycji ESL MP zabrali się do pracy, czego efektem było zrównanie się z terrorystami. Ci jednak nie odpuścili i zgarnęli nawet punkt mapowy, aczkolwiek nie zdołali postawić kropki nad i, w związku z czym na Trainie nie wyłoniono zwycięzcy.

Dziś czeka nas jeszcze jeden dwumecz. Dosłownie za chwilę na serwerze stawią się gracze Izako Boars oraz Wisły All in! Games Kraków. Transmisja z tego pojedynku dostępna będzie na kanale ESL_CSGO_PL na Twitchu. Aby uzyskać więcej informacji na temat imprezy, zachęcamy do zapoznania się z naszej relacji.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

"Mam niedokończone sprawy w Counter-Strike'u"

– GuardiaNie, co dalej? – pytaliśmy na początku bieżącego roku, gdy słowacki zawodnik CS:GO lądował na ławce rezerwowych Natus Vincere. Teraz, niespeł...