To był gorący tydzień. Valve potwierdziło, że Major CS:GO w Brazylii się nie odbędzie oraz odniosło się do afery trenerskiej. W MIBR i HONORIS nadeszły natomiast zmiany wymuszone przez niedostateczne wyniki obu tych drużyn. Nie możemy zapomnieć również o scenie League of Legends. Do play-offów European Masters awansowały dwie polskie ekipy, a także poznaliśmy ostatniego uczestnika Worldsów. Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia z ostatnich siedmiu dni.

Major w Rio odwołany z powodu pandemii

ESL One Rio 2020 najpierw miało się odbyć w maju, potem zostało ze względu na bieżącą sytuację zdrowotną przeniesione na listopad. Niestety, do dziś pandemia nie ustąpiła i w ubiegłą środę otrzymaliśmy informację, że Major się w tym roku nie odbędzie. W kalendarzu pojawi się natomiast IEM Global Challenge. Impreza zaplanowana na grudzień rozegrana zostanie na lanie.

https://cybersport.pl/268800/zla-wiadomosc-major-csgo-odwolany-dobra-w-grudniu-lan-w-niemczech/

Team Envy z kompletnym składem

W minionym tygodniu poznaliśmy piątego zawodnika Teamu Envy. Do czterech podopiecznych Jakuba "kubena" Gurczyńskiego dołączył Thomas „⁠Thomas⁠” Utting. 22-latek występował już pod szyldem NoChance, CR4ZY czy rodzimego Endpoint. Brytyjczyk w ostatnich miesiącach wygrał m.in. regionalne brytyjskie mistrzostwa czy 8. tydzień Home Sweet Home.

https://cybersport.pl/268946/zespol-micha-i-kubena-znowu-w-komplecie-thomas-dolacza-do-skladu-envy/

AGO ROGUE i K1ck Neosurf w play-offach EU Masters

Dwie polskie drużyny zagrają w ćwierćfinałach European Masters. AGO ROGUE w swoim kolejnym pojedynku podejmie Misfits Premier, a K1ck Neosurf stanie w szranki z mousesports. Nie ma co liczyć na polski finał, gdyż w przypadku wygranych nasi rodacy spotkają się ze sobą w półfinale.

https://cybersport.pl/269126/znamy-drabinke-play-offow-eu-masters-do-polskiego-finalu-znow-nie-dojdzie/

MIBR rozpoczyna przebudowę drużyny

Po wielu porażkach i upokorzeniach nadeszło nieuniknione – zmiany w MIBR. Włodarze brazylijskiej organizacji podjęli decyzję o rozstaniu się z Ricardem „deadem” Sinigaglim, który został zbanowany z powodu afery trenerskiej. Poza drużyną znaleźli się też Fernando „fer” Alvarenga i Epitácio „TACO” de Melo.

https://cybersport.pl/269154/stalo-sie-mibr-pozegnal-dwoch-graczy-oraz-trenera-i-rozpoczyna-przebudowe/

STOMP opuszcza HONORIS

Przez ostatnie miesiące dyspozycja HONORIS stała zdecydowanie poniżej oczekiwań. Oczywistością były więc zmiany w zespole, który opuścił Daniel „STOMP” Płomiński. 25-latek po zakończeniu współpracy przyznał, że w drużynie coś się nie kleiło i jego dalsza gra nie miała sensu.

https://cybersport.pl/268923/cos-sie-nie-kleilo-i-dalsza-gra-nie-miala-sensu-stomp-opuszcza-honoris/

Znamy wszystkich uczestników Worldsów

W tegorocznych Mistrzostwach Świata w League of Legends nie zobaczymy formacji Lee „Fakera” Sang-hyeoka. W regionalnych finałach League of Legends Champions Korea Gen.G po zaledwie trzech mapach wyeliminowało T1 i zgarnęło ostatni slot na Worldsach.

https://cybersport.pl/268770/worldsy-bez-fakera-znamy-wszystkich-uczestnikow-mistrzostw-swiata-league-of-legends/

Valve komentuje aferę trenerską

Valve zabrało głos w sprawie głośnej afery trenerskiej. Firma Gabe'a Newella podjęła decyzję o resecie punktów RMR każdego zespołu, którego trenerzy zostali przyłapani na oszukiwaniu podczas eliminacji do Majora. Twórcy Counter-Strike'a nie wykluczają też wprowadzenia pewnych ograniczeń do trenowania.

https://cybersport.pl/268806/valve-zabiera-glos-w-sprawie-afery-trenerskiej-byc-moze-rozwazymy-pewne-ograniczenia/

Nowy etap w Cloud9

Rozpoczyna się nowy etap w dziejach dywizji CS:GO Cloud9. Henry "HenryG" Greer został menedżerem drużyny, zaś Aleksandar "kassad" Trifunović jej trenerem. Po trzech dniach od tego ogłoszenia poznaliśmy pierwszego zawodnika drużyny. Został nim Alex „ALEX” McMeekin, z którym została podpisana umowa na 1 650 000 dolarów.

https://cybersport.pl/268556/przyszlosc-dywizji-csgo-cloud9-w-rekach-henryegog-oraz-kassada/

Ekipa Patitka kończy IGNITION SERIES zwycięstwem

Ekipa Patryka „paTiTka” Fabrowskiego zakończyła cykl IGNITION SERIES kolejnym zwycięstwem. Tym razem graczom G2 Esports nie poszło jednak tak gładko jak w poprzednich rozgrywkach. Zespół naszego rodaka w finale miał bowiem problemy z grą przeciwko FunPlus Phoenix.

https://cybersport.pl/269159/jak-zaczeli-tak-i-skonczyli-ekipa-patitka-konczy-cykl-ignition-series-z-szostym-mistrzostwem/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.