fot. ESL/Bart Oerbekke

Jak wtorek, to tylko na serwer, na serwer. Bo Emeritos tam, Wisła, AVEZ czy Sprout

Choć mamy połowę września, za oknami w dalszym ciągu jest naprawdę ciepło – jakby pogoda chciała nam wynagrodzić deszczowy początek wakacji. Dziś gorąco będzie jednak nie tylko na zewnątrz, ale również na europejskich serwerach, na których pojawi się rzesza przedstawicieli CS:GO z naszego kraju.

Wtorkowe emocje już z samego rana otworzyło Sprout, które w momencie powstawania tego artykułu podejmuje Gambit Youngsters w ćwierćfinale Nine to Five 4. Ekipa Pawła „dychy” Dychy oraz Michała „snatchiego” Rudzkiego przeciera szlaki dla Wisły All in! Games Kraków – formacja ze stolicy Małopolski równo w południe również powalczy na tym samym etapie internetowego turnieju. Rywalem Białej Gwiazdy będzie K23 (dla mniej zorientowanych jest to byłe Syman Gaming), które do tego etapu zawodów zostało przez organizatora zaproszone. Takiego przywileju nie miała Wisła, bo ta musiała wczoraj odesłać do domu po bratobójczym starciu AVEZ Esport. Umocnieni tym triumfem Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i kompani na pewno chcieliby pójść za ciosem.

W dalszej części dnia rywalizacja przeniesie się na platformę ESEA. W Mountain Dew League w jednej grze zobaczymy jednocześnie aż siedmiu Polaków, wszak dyspozycję wspomnianego już Sprout sprawdzi w pełni polska piątka – AVEZ. Dla Ośmiornic będzie to dopiero początek kampanii w 35. sezonie tych rozgrywek, podczas gdy ich rywale rozegrali już trzy spotkania, wygrywając dwa z nich.

Zaglądamy także do niższych lig, a w nich za sprawą meczów polskich drużyn znów sporo się dzieje. W ESEA Main zagrają dziś MROZONKI, Pompa Team, ARRMY by piratesports oraz Dr Pepper Team. W najlepszym położeniu aktualnie jest pierwsza z wymienionych ekip legitymująca się bilansem 3-1. Taki wynik jak na razie gwarantuje miejsce w fazie pucharowej, ale oczywiście w przypadku kilku niepowodzeń sytuacja może się zmienić. Na poprawę ligowego wyniku liczą pozostali przedstawiciele polskiego CS-a, a w szczególności Dr Pepper, który tylko raz w bieżących rozgrywkach cieszył się z triumfu.

Koneserów CS:GO zapraszamy natomiast na pojedynek Emeritos Banditos, który zaplanowano na 20:30. W „lidze okręgowej” Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski i spółka na razie radzą sobie bez rewelacji, po czterech meczach mając tyle samo zwycięstw, co i porażek. Nieco lepiej poczynają sobie ich dzisiejsi rywale z Teamu Midgame, których winratio wynosi 75%, stawiając ich nieznacznie w roli faworytów dzisiejszej batalii.

Lista najciekawszych wtorkowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

15 września
9:00 Sprout trwa Gambit Youngsters BO3 transmisja
12:00 Wisła All in! Games vs K23 BO3 transmisja
18:15 AVEZ Esport vs Sprout BO1 transmisja
20:00 Dr Pepper Team vs OFFSET Esports BO1  
20:30 Emeritos Banditos vs Team Midgame BO1 transmisja
21:00 Pompa Team vs SyGytt BO1 transmisja
21:30 ARRMY by piratesports vs MASONIC BO1
21:30 MROZONKI vs AudacityEsports BO1
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL Pro League: Astralis z szansą na rewanż na NiP-ie. Czy FaZe w końcu wygra?

Dziś na początek po raz kolejny możemy zadać sobie pytanie, czy FaZe Clan po raz pierwszy w tym sezonie ESL Pro League odniesie zwycięstwo. O trzeci t...