STS
fot. Astralis

Koniec Origen i Future FC. Drużyny LoL-a i FIFY trafiają pod skrzydła Astralis

Dwa lata trwała przygoda Origen z League of Legends European Championship. Niezwykle popularna w Europie marka dziś znów przestała istnieć, bo Astralis Group zdecydowało się połączyć swoje wszystkie esportowe dywizje pod nazwą Astralis. Tym samym duńska organizacja posiada obecnie trzy sekcje: CS:GO, FIFA oraz League of Legends. Częścią tej ostatniej pozostaje Jakub „Jactroll” Skurzyński, którego kontrakt obowiązywać będzie do 16 listopada.

Dzięki połączeniu wszystkich działań i marek naszych drużyn pozycjonujemy się jako wiodąca organizacja w międzynarodowym esporcie. Już dziś czerwona gwiazda jest ikoną na esportowej scenie i podjęliśmy strategiczną decyzję, by poświęcić wszystkie zasoby na stworzenie naprawdę globalnego brandu w esporcie i gamingu. Cyfrowo, fizycznie i zespołowo, nasze wszystkie aktywności w przyszłości będą wykonywane pod nazwą Astralis i będą oparte na tych samych wartościach, które cechują całą organizację – mówi Anders Hørsholt, CEO Astralis Group. – Na przestrzeni ostatnich lat nasze marki rosły pod względem liczby fanów i widzów, ale to Astralis wyróżniało się jako marka bardzo silna i rozpoznawalna poza esportowym rdzeniem. Łącząc wszystkie działalności, nie tylko stajemy się jedną z najważniejszych marek w szybko rozwijającym się globalnym biznesie, ale będziemy także w stanie stworzyć nową przestrzeń dla wszystkich fanów, zwiększając nakład, jeśli chodzi o towary, działania medialne i nowe produkty związane z kibicami – dodaje i zapewnia: – Chcemy być kandydatem do tytułów we wszystkich turniejach, w których nasze ekipy będą występować i chcemy dojść do tego w nasz własny sposób – wykorzystując nie tylko nasz potencjał, ale także ten całego esportu i gamingu. 

Podsumowując, od dziś Astralis tworzą trzy zespoły – duński skład CS:GO, sekcja FIFY, na którą składają się Roee „Feldman” Feldman, Stephanie ” Teca” L. da Silva Santos i ‍Fatih „Ustun” Üstün oraz dywizja League of Legends, która ma zostać zbudowana od nowa. Na ten moment pewny jest jedynie kształt sztabu szkoleniowego ekipy rywalizującej w grze ze stajni Riot Games: głównym trenerem został Baltat „AoD” Alin-Ciprian, który dotychczas wspierał André „Guilhoto” Pereirę Guilhoto. Przyszłość Portugalczyka obecnie nie jest jeszcze znana.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie. A dopóki płynie, w ESL MP nie zginie

To był wyjątkowo udany dzień dla zawodników Wisły All in! Games Kraków. Ci odnieśli bowiem dwa zwycięstwa w ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2020 i dzięk...