Sprout dycha
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Porażki Sprout i Wisły. Koniec przygody Polaków z Nine to Five 4

Przygoda polskich graczy CS:GO z czwartą odsłoną Nine to Five dobiegła dziś końca. A wszystko dlatego, że zarówno Sprout, jak i Wisła All in! Games Kraków przegrały swoje ćwierćfinałowe mecze, przez co odpadły z zawodów z pustymi rękami.

Sprout 1:2 Gambit Youngsters
Train 20:22 Vertigo 16:14 Mirage 8:16

Jako pierwsza na serwerze zameldowała się ekipa Pawła „dychy” Dychy i Michała „snatchiego” Rudzkiego, która na Trainie stoczyła z Gambit Youngsters naprawdę wyrównany bój. I to wyrównany na tyle, że w regulaminowym czasie gry nie udało się wyłonić zwycięzcy – potrzebne było aż dwanaście dodatkowych rund, po których powody do radości mieli gracze z Europy Wschodniej. Podopieczni niemieckiej organizacji odpowiedzieli jednak na Vertigo, gdzie rzutem na taśmę udało im się zamknąć potyczkę nim potrzebny był overtime. Potrzebna była natomiast trzecia mapa, która miała przesądzić o tym, kto dostanie się do półfinału. Niemniej na Mirage’u wszystko toczyło się już pod dyktando Gambit, które przez cały czas spokojnie prowadziło grę i gładko zatriumfowało 16:8. Nie pomogła nawet dobra postawa dychy, który był dziś jednym ze skuteczniejszych graczy na serwerze.

Wisła All in! 1:2 K23
Nuke 16:7 Inferno 13:16 Train 4:16

Kilka godzin później szczęścia poszukała też Wisła All in!, której przyszło mierzyć się z K23. Podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego zaczęli tę potyczkę bardzo obiecująco, bo na Nuke’u nie mieli żadnych problemów ze zdominowaniem oponentów. Biała Gwiazda finalnie wygrała aż 16:7 i mogła z optymizmem patrzeć w przyszłość. Niewiele zresztą brakowało, by Polacy na Inferno przypieczętowali swój awans, ale przy wyniku 13:14 pozwolili sobie na kilka bolesnych w skutkach błędów, które przesądziły o ich porażce 13:16. Po tym niepowodzeniu Wiślacy już się nie podnieśli i na Trainie byli tylko cieniami samych siebie. K23 natomiast pewnie parło przed siebie i w pełni wykorzystało nadarzającą się okazję. Formacja z Europy Wschodniej podczas całego pojedynku tylko incydentalnie oddawała rywalom punkty i bardzo szybko przypieczętowała swoje zwycięstwo wynikiem 16:4.

Już jutro w Nine to Five 4 czekają nas pojedynki półfinałowe, w których trakcie Gambit Youngsters podejmie Virtus.pro, zaś K23 zmierzy się z GODSENT.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IKEA oraz ASUS ROG nawiązują współpracę. Cel? Stworzenie domowego otoczenia dla graczy

Szwedzka firma IKEA, która na co dzień zajmuje się produkcją i sprzedażą mebli, a także znane fanom gamingu ASUS Republic of Gamers ogłosiły nawiązani...