fot. ESL/Adam Łakomy

x-kom AGO i Illuminar na remis w ESL MP

Był taki czas, gdy starcia drużyn CS:GO x-kom AGO i Illuminar Gaming śmiało mogliśmy nazywać najbardziej elektryzującą rywalizacją na rodzimej scenie. W ostatnich tygodniach trudno było jednak kontynuować tę narrację, gdyż targane licznymi problemami iHG ukryło się w esportowym podziemiu. We wtorek obie drużyny ponownie spotkały się na serwerze, ale dwumecz nie zdołał wyłonić klarownego zwycięzcy. Zwrot dnia: podział punktów!

x-kom AGO 16 : 9 Illuminar Gaming

(2. kolejka ESL Mistrzostw Polski)
16 8 Train 7 9
8 2

Na Trainie od pierwszej rundy warunki gry dyktowali obrońcy mistrzowskiego tytułu, którzy zaskoczyli rywala swoją agresywnością. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Dominik „GruBy” Świderski, który raz za razem odsyłał do grobu reprezentantów Illuminar. Ci na dobre zagrozili AGO w czwartej rundzie, choć na premierowy triumf musieli poczekać do następnego starcia. Straty poniesione chwilę wcześniej przez uczestników Pro Ligi okazały się brzemienne w skutkach, bo w sakiewkach Jastrzębi błyskawicznie pojawiły się poważne braki. iHG nie podało oponentowi pomocnej dłoni, choć spuściło z tonu, gdy tylko odzyskał on dostęp do karabinów. Od tego momentu przewaga x-kom AGO rosła w oczach, lecz w końcu „dość” powiedział dotąd niewidoczny Janusz „Snax” Pogorzelski i w przerwie obie ekipy dzieliło zaledwie jedno oczko.

Pistoletówka znów padła łupem AGO, które nie zdołało jednak uciec z wynikiem. To zasługa m.in. Arka „Vegiego” Nawojskiego, który w rundzie force zgarnął niezwykle ważnego multifraga. Przy stanie 9:9 zabawa zaczęła się więc od nowa. A była to świetna wiadomość dla Jastrzębi, które wróciły do regularnego punktowania. Illuminar nie zdołało już odzyskać skuteczności w defensywie i bez większej walki uznało wyższość rywala.

Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


Illuminar Gaming 16 : 11 x-kom AGO

(2.  kolejka ESL Mistrzostw Polski)
16 7 Vertigo 8 11
9 3

Na Vertigo trwała dobra passa AGO w rundach pistoletowych. Illuminar co prawda stosunkowo szybko zebrało siły na zryw, ale drugie oczko zdobyło dopiero wtedy, gdy po podłożeniu bomby pogubił się rywal. Wpadka Jastrzębi zachęciła iHG, które zainkasowało kilka punktów z rzędu i wyszło na prowadzenie. Niemniej i tak doświadczyliśmy powtórki z rozrywki, bo tuż przed zmianą stron impet odzyskało AGO, które w drugą część meczu wchodziło z jednym oczkiem zaliczki. Wreszcie swą niemoc w strzelaniu z pistoletów przełamali jednak podopieczni Adriana „IMD” Piepera, którzy w ofensywie bez dwóch zdań byli stroną przeważającą. Owszem, aktualni ESL Mistrzowie Polski od czasu do czasu powiększali swój dorobek, ale mowa tu jedynie o pojedynczych zdobyczach. iHG konsekwentnie parło w kierunku zwycięstwa i w końcu dopięło swego, triumfując 16:11.

Już za chwilę ostatni dwumecz w 2. kolejce krajowego czempionatu. Wisła All in! Games Kraków dwukrotnie podejmie AVEZ Esport, a transmisja dostępna będzie w ESL.TV Polska. Obecny układ tabeli, szczegółowy harmonogram i wszystkie inne informacje dotyczące ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

trk: W kwestii mojej przyszłości nic nie jest jeszcze przesądzone

Alencar "trk" Rossato był jedynym członkiem byłego składu MIBR, który opinię dotyczącą zaproponowanych przez organizację zmian personalnych zachował d...