fot. ESL/Adam Łakomy

Trwają polskie boje w ligach ESEA, dziś zagrają m.in. Sprout i AVEZ

Sezon w rozgrywkach ESEA trwa w najlepsze, a to oznacza, że praktycznie każdego dnia mamy okazję, by oglądać w akcji polskich graczy CS:GO. Nie inaczej będzie i dziś, gdy o kolejne ligowe punkty zawalczą m.in. AVEZ Esport i Sprout.

Za popularnymi Ośmiornicami debiut w ESEA Mountain Dew League. Dodajmy, że debiut nieudany, bo zespół Pawła „byaliego” Bielińskiego nie zdołał sięgnąć po zwycięstwo, ale nic straconego. Polska piątka w środę ponownie zamelduje się na serwerze, mierząc się tym razem z Bułgarami ze SKADE – i może wtedy sięgnie po premierowy triumf? Kilka godzin wcześniej w akcji zobaczymy też Michała „snatchiego” Rudzkiego, Pawła „dychę” Dychę i ich kolegów, którzy podejmą sAw. W przypadku zwycięstwa drużyna dwóch Polaków może wskoczyć nawet na fotel lidera. Warto również będzie przyglądać się poczynaniom Actiny PACT, która potyczką z rumuńskim Nexus Gaming rozpocznie swoją przygodę z bieżącą edycją MDL-a.

W międzyczasie na poziomie ESEA Advanced rywalizować będą także Izako Boars. Ekipa dowodzona przez Mateusza „TOAO” Zawistowskiego ma już za sobą cztery pojedynki na trzecim poziomie rozgrywkowym i wszystkie je wygrała, dzięki czemu samodzielnie przewodzi stawce. Przed Dzikami więc szansa, by powiększyć swoją przewagę nad grupą pościgową, ale o to nie będzie łatwo, bo na drodze rodzimego składu staną SJ Gaming i Budapest Five. Oba te zespoły pochwalić się mogą bilansem 3-1, co oznacza, że ich strata do IB nie jest znowu wcale tak duża, a w przypadku ewentualnego potknięcia graczy znad Wisły może zostać całkowicie zniwelowana.

Lista najciekawszych środowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

16 września
17:00 Actina PACT vs Nexus Gaming BO1 transmisja
18:00 Izako Boars vs SJ Gaming BO1  
19:30 Sprout vs sAw BO1 transmisja
20:00 Izako Boars vs Budapest Five BO1  
20:45 AVEZ Esport vs SKADE BO1 transmisja
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Od "ez" po "disaster". Tak reagowano na losowanie grup Worlds 2020

Nim Worlds 2020 zaczną się na dobre, nierozłącznym elementem tej imprezy jest ceremonia losowania grup fazy play-in oraz turnieju głównego, która za k...