fot. Riot Games

Problemy kadrowe uczestnika Worlds 2020. Turniej zacznie bez podstawowych graczy

Choć do startu Mistrzostw Świata League of Legends zostało jeszcze kilka dni, to jeden z ich uczestników poinformował, że zawodów nie zacznie na pewno w podstawowym składzie. PSG Talon, czyli reprezentant Pacific Championship Series, zmagania w pierwszej fazie Worlds 2020 zacznie bez trzech podstawowych zawodników. Ekipa znalazła już jednak graczy, którzy wypełnią powstałe luki.

Zmagania play-in w całości opuszczą dwaj Koreańczycy, Park „Tank” Dan-won i Kim „River” Dong-woo. Powodem nieobecności midlanera i dżunglera jest przedłużający się proces wizowy, w wyniku czego obaj później dotrą do Szanghaju, gdzie następnie odbędą obowiązkową kwarantannę. Podobny los spotkał Wonga „Unifieda” Chun Kita, botlanera PSG Talon, jednak w jego przypadku sprawę udało się rozwiązać nieco szybciej, dzięki czemu zawodnik ma zagrać przynajmniej w części spotkań fazy grupowej wstępnego etapu rozgrywek.


Wszystko o Worlds 2020:


PSG Talon poradziło sobie jednak z problemami kadrowymi, sięgając po posiłki z innych zespołów. Hsiao „Kongyue” Jen-Tso i Chen „Uniboy” Chang-Chu zostali wypożyczeni z ahq e-Sports Club i zajmą miejsce odpowiednio w dżungli i na midzie. Z kolei na dolnej alei zobaczymy Chena „Dee’a” Chun-Dee’a, którego wypożyczono z Machi Esports.

Reprezentant PCS w fazie grupowej play-in MŚ League of Legends trafił do zbioru B razem z LGD Gaming, Unicorns of Love, V3 Esports i Rainbow7. Triumfator grupy awansuje bezpośrednio do głównego etapu rozgrywek, a zespoły z miejsc od drugiego do czwartego powalczą o promocję w dodatkowych meczach.

Mistrzostwa Świata League of Legends rozpoczną się 25 września. Rozgrywki potrwają do 31 października, kiedy to dojdzie do finału i w całości zostaną rozegrane w Szanghaju. Szczegółowe informacje o Worlds 2020 znajdziecie w naszej relacji.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Rocket League

Wiemy, kiedy Rocket League stanie się free to play

Psyonix już jakiś czas temu oficjalnie poinformowało, że Rocket League zmierza w kierunku zmiany modelu biznesowego. Wiadomo było, że gra przejdzie na...