fot. x-kom AGO

Szans na play-offy już nie ma, ale nadal można się pokazać. AGO podejmie G2 w EPL-u

Jak dotychczas x-kom AGO wygrało zaledwie jedno z pięciu rozegranych przez siebie spotkań, przez co straciło już szansę na awans do play-offów ESL Pro League Season 12. Nadal jednak polska piątka może się pokazać podczas potyczek z możnymi Starego Kontynentu – taka okazja nadarzy się właśnie dziś.

Podopieczni Mikołaja „miniroxa” Michałkowa zainaugurują bowiem kolejny dzień zmagań meczem z G2 Esports. Co ciekawe, Kenny „kennyS” Schrub i spółka na ten moment mogą pochwalić się bilansem niewiele tylko lepszym niż AGO, bo odnieśli dwa zwycięstwa. Jeżeli więc nie chcą oni podzielić losu swoich czwartkowych rywal, to muszą zacząć w końcu punktować i liczyć na potknięcia innych. Jeżeli chodzi o dzisiejsze starcie, to historia przemawia oczywiście na korzyść G2, które w tym roku podejmowało Jastrzębie tylko raz i to jeszcze w styczniu, ale wyszło z rej rywalizacji z tarczą. Teoretycznie podobnie powinno być dziś, niemniej należy pamiętać, że Miłosz „mhL” Knasiak i jego koledzy nie mają już nic do stracenia, dzięki czemu mogą potencjalnie podejść do meczu odważniej, co może być w następstwie gwarantem sporych emocji.


Aktualne informacje o ESL Pro League znajdziesz w naszej relacji:


Kilka godzin później odbędzie się kolejne spotkanie grupy A – tym razem przewodzące zbiorowi Natus Vincere zmierzy się z Heroic. Wydaje się, że po burzliwych tygodniach spowodowanych m.in. zawieszeniem Nicolaia „HUNDENA” Petersena atmosfera wokół Duńczyków nieco się uspokoiła, a to przełożyło się na trzy wygrane z rzędu, dzięki którym skandynawski skład wciąż liczy się w grze o play-offy. Co więcej, w przypadku ewentualnego triumfu zrównałby się on dziś z Na`Vi punktowo! A skoro o liderach mowa, to na serwerze zamelduje się też Complexity Gaming, które otwiera grupę B. Podopieczni amerykańskiej organizacji jako jedyni w tym sezonie Pro Ligi pozostają niepokonani, ale w czwartek o zmianę tego stanu rzeczy postara się Team Vitality, licząc na przedłużenie swojej serii zwycięstw.

Czwartkowy harmonogram ESL Pro League prezentuje się następująco:

17 września

Grupa A

14:00 G2 Esports vs x-kom AGO BO3
17:30 Natus Vincere vs Heroic BO3

Grupa B

21:00 Team Vitality vs Complexity Gaming BO3

Wszystkie mecze CS-owej Pro Ligi wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL Pro League Season 12 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rewelacyjny powrót Sprout w MDL-u miodem na serca polskich fanów

Środa to mały piątek, a mały piątek oznacza małe świętowanko. Na takie pozwolić mogą sobie dziś gracze Sprout i Actiny PACT, choć tym pierwszym należy...