fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

Siedmiu Polaków powalczy o DreamHack Open Fall

Całkiem udanie dla polskich kibiców przebiegły otwarte eliminacje do DreamHack Open Fall. Rozgrywki wygrali reprezentanci AVEZ Esport, a w najlepszej ósemce znalazło się też Sprout z Pawłem „dychą” Dychą i Michałem „snatchim” Rudzkim. Tyle szczęścia nie mieli niestety los kogutos, którzy nie awansowali do zamkniętego etapu po porażce z AGF Esport.

Internetowe zmagania skusiły do rywalizacji wiele składów, w tym także kilka rodzimych. Chęć pojawienia się na liście uczestników DreamHack Open Fall wyrazili zawodnicy Illuminar Gaming, x-kom AGO, HONORIS czy Wisły All-in Games! Kraków, ale niestety większość z nich poległa w 1/64 finału (x-kom AGO oddało walkower rundę później). Honor polskich drużyn uratowali reprezentanci AVEZ, którzy na swojej drodze eliminowali kolejno m.in. Tenerife Titans, Lyngby Vikings, SKADE, sAw, a w wielkim finale Paweł „byali” Bieliński i spółka po niesamowicie zaciętym boju pokonali HERCEGNOVI 19:17. Ambicja zawodników znad Wisły opłaciła się, ponieważ zwycięstwo w otwartym turnieju kwalifikacyjnym zapewni najlepsze rozstawienie w zamkniętej fazie.

Ta ruszy już w najbliższy wtorek i rozegrana zostanie w drabince podwójnej eliminacji. Oprócz podopiecznych Jędrzeja „bogdana” Rokity w akcji zobaczymy Sprout z dychą i snatchiem, a także pozostałe sześć ekip z otwartych eliminacji. Stawkę uzupełni osiem zespołów z miejsc od 12 do 19 europejskiego rankingu RMR, na czele z North i Teamem Heretics. Rywalizacja o pięć miejsc gwarantujących grę w październikowym DreamHack Open Fall 2020 trwać będzie od wtorku do piątku.

Lista uczestników zamkniętego etapu eliminacyjnego DreamHack Open Fall 2020:

AVEZ Esport AGF Esport Complexity Gaming  c0ntact Gaming
Endpoint FATE Esports HERCEGNOVI mousesports
Movistar Riders North sAw SJ Gaming
SKADE Sprout Team Heretics x6tence
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cloud9 przyspiesza z ogłoszeniami. woxic trzecią składową Kolosa!

Kolos rośnie w siłę! Przed kilkoma godzinami Cloud9 zaprezentowało drugiego członka odnowionej dywizji CS:GO, którym został William „mezii” Merriman,...