fot. ESL/Helena Kristiansson

Koniec fazy grupowej EPL. Poznaliśmy pary play-offów

Po trzech tygodniach spotkań w ramach fazy grupowej europejskiego dwunastego sezonu ESL Pro League poznaliśmy nazwy ośmiu składów, które już pod koniec września rozpoczną walkę w drabince pucharowej. Niestety w tym gronie zabraknie jedynej w pełni polskiej drużyny w stawce, czyli x-kom AGO.

Dzisiejsze spotkanie Damiana „Furlana” Kisłowskiego i spółki z GODSENT nie miało wpływu na ostateczne miejsce w tabeli i zajęcie lokaty premiowanej awansem. Niestety Jastrzębie nie były w stanie pożegnać się z prestiżową ligą wygraną ze Szwedami. O ile triumf 16:14 na Vertigo mógł pozytywnie wpłynąć na humory rodzimych kibiców, tak później rywalizacja na Nuke’u (16:5) i Inferno (16:9) dostarczyła goryczy porażki. x-kom AGO zakończyło starcia z europejską czołówką z bilansem dwóch zwycięstw i pięciu porażek.

Aktualne informacje o ESL Pro League znajdziesz w naszej relacji:

W pozostałych sobotnich spotkaniach nie zawiedli za to faworyci grupy A. Kolejne pewne zwycięstwo odnotowali reprezentanci Natus Vincere, którzy na koniec fazy zasadniczej gładko ograli G2 Esports, natomiast będące za nimi w tabeli BIG wygrało po trzech mapach z ENCE. Rzutem na taśmę awans do play-offów mogła zapewnić sobie ekipa Mateusza „mantuu” Wilczewskiego, ale OG nie poradziło sobie z Heroic, które ostatecznie uplasowało się na ostatniej bezpiecznej czwartej pozycji.

Sporo niespodzianek dostarczył koszyk B, który swoje mecze rozgrywał o 17:30. W najciekawszej rywalizacji mousesports pokonało Team Vitality i zapewniło sobie czwarte miejsce w tabeli. Popularne Myszki wraz z liderującym Astralis byli jedynymi składami z pierwszej czołówki, które w sobotę odniosły zwycięstwa. Piątka Duńczyków bez większych problemów ograła trzeci Team Spirit, natomiast wicelider grupy A – Complexity Gaming – nie poradził sobie na serwerze z FaZe Clanem. Pomimo zwycięstwa Nikola „NiKo” Kovač i spółka play-offy zobaczą w roli kibiców.

Pary ćwierćfinałowe dwunastego sezonu ESL Pro League:

29 września
14:00 Natus Vincere vs Mousesports BO3
17:30 Complexity Gaming vs ENCE BO3
21:00 BIG vs Team Spirit BO3
30 września
17:30 Astralis vs Heroic BO3

Wszystkie mecze ESL Pro League wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Uwaga: bestia z Barczewa na wolności. AGO ROGUE wygrywa w półfinale European Masters

Paweł "Czekolad" Szczepanik. Czekol0id. Bestia z Barczewa. Jakichkolwiek określeń nie używać w kierunku midlanera AGO ROGUE, to właśnie on miał duży w...