fot. x-kom AGO

Powtórka z wiosennego finału ozdobą trzeciej kolejki ESL Mistrzostw Polski

Po kilku dniach przerwy zespoły uczestniczące w ESL Mistrzostwach Polski powracają do walki o krajowy czempionat. Już dziś odbędą się kolejne cztery mecze, a wśród nich czeka na nas m.in. powtórka wiosennego finału ESL MP, w którym x-kom AGO okazało się wówczas lepsze od AVEZ Esport.

Tym razem Ośmiornice będą miały okazję, by chociaż po części zemścić się na Jastrzębiach za tamto bolesne niepowodzenie. Abstrahując zresztą od tamtej porażki – podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity po prostu potrzebują punktów, bo wcześniej zdążyli oni już poznać smak przegranej, uznając przed tygodniem wyższość Wisły All in! Games Kraków. I chociaż jedna wpadka o niczym jeszcze nie przesądza, to warto, by było ich jak najmniej, także w starciach z najlepszymi. A do najlepszych bez wątpienia trzeba zaliczyć AGO, które co prawda także straciło już punkty, ale ponadto trzykrotnie opuszczało serwer z kompletem oczek i pozostaje w czołówce. Z drugiej strony ewentualne przegrane z AVEZ mogą szybko pogorszyć sytuację obrońców tytułu.


Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


Kilka godzin później na serwerze zamelduje się dwóch beniaminków, czyli Team Gaminate oraz los kogutos. Obie ekipy zgodnie z przewidywaniami zderzyły się z ligową rzeczywistością i chociaż udało im się już zdobyć trzy-cztery punkty, to ich bilans i tak nie prezentuje się na ten moment dodatnio. To może zmienić poniedziałkowy dwumecz – pod warunkiem oczywiście, że nie dojdzie do podziału punktów. Byłby to bowiem scenariusz najgorszy dla wszystkich, bo wówczas żadna z drużyn nie odskoczyłaby od strefy spadkowej i nie zagwarantowałaby sobie przynajmniej na jakiś czas spokoju. Co ciekawe, jeżeli to Koguty zgarną dziś całą pulę, to wskoczą aż na podium, zrównując się pod względem dorobku z Actiną PACT.

Poniedziałkowy harmonogram ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

21 września
18:30 x-kom AGO vs AVEZ Esport BO1
19:30 AVEZ Esport vs x-kom AGO BO1
20:30 Team Gaminate vs los kogutos BO1
21:30 los kogutos vs Team Gaminate BO1

Mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy ćwierćfinałowe pary turnieju charytatywnego Gramy Dla Białorusi

Już jutro rozpocznie się zapowiedziany niedawno charytatywny turniej Gramy Dla Białorusi, podczas którego zbierane będą datki na rzecz Fundacji Białor...