fot. Riot Games

Masa nagród w grze i ekskluzywny sprzęt komputerowy. Znamy szczegóły Pick’Ema na Worlds 2020

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata w League of Legends, wszak inauguracyjna faza play-in rozpocznie się już w najbliższy piątek, 25 września. Dla fanów najlepszego LoL-a Worldsy to istne święto w kalendarzu. Rywalizacja na najwyższym poziomie, ogrom zaskoczeń i emocji oraz najbardziej utalentowani gracze. To zaledwie kilka elementów charakterystycznych dla Mistrzostw Świata. Innym z nich jest możliwość typowania zwycięzców poszczególnych grup, a następnie pojedynków w fazie pucharowej. Nie inaczej będzie w tym roku, jako że Riot właśnie ogłosił szczegóły na temat tegorocznego Pick’Ema.

Co się zmieniło i na co najbardziej warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim, Pick’Emy zaczynają się od fazy grupowej i samo typowanie zostanie odblokowanie dopiero 1 października, dwa dni przed jej startem. W tym roku osobno będziemy także typować rezultaty poszczególnych etapów play-offów, w przeciwieństwie do poprzednich lat, kiedy to przed startem ćwierćfinałów musieliśmy przewidywać wyniki całej drabinki. Tym razem zostaniemy nagrodzeni za samo zatwierdzenie typów na czas. Tak prezentują się nagrody:

 • Faza grupowa: 500 NE
 • Ćwierćfinały: 500 NE + odłamek losowego bohatera
 • Półfinały: 500 PE
 • Finały: skrzynia + klucz hextech

Za idealne typowanie będziecie mogli się spodziewać wszystkich pięciu superskórek oraz zestawu ikonek. Co roku liczba graczy, którym się jednak to udaje, jest bardzo mała, jednocyfrowa. W związku z tym Riot przygotował ekskluzywne nagrody dla osobistości, którym się to uda. Tak oto one wyglądają:

 • Komputer Alienware Aurora, na którym grają zawodnicy podczas Mistrzostw Świata 2020.
 • Gamingowy laptop Area-51M R2.
 • Nagroda pieniężna w wysokości ponad 9000 zł.

Wszystko o Worlds 2020:


Na Worldsy powracają także łupy za samo oglądanie transmisji, które w tym roku mogliśmy zdobywać poprzez śledzenie na żywo League of Legends European Championship oraz League of Legends Championship Series. Zasady się nie zmieniły – wciąż trzeba będzie oglądać Mistrzostwa Świata na żywo poprzez witrynę lolesports.com, będąc zalogowanym za pomocą swojego Riot ID. Łupy na Worldsach będą pojawiać się w określonych momentach:

 1. Za każdym razem na każdym etapie, gdy pojawia się Pentakill.
 2. Pierwszy raz podczas etapu, gdy zdobyto Duszę Smoka.
 3. W każdym przypadku, gdy seria dociera do piątej gry.
 4. Zawsze, gdy profesjonalny gracz zdobędzie ponad 450 CS w jednej grze, a potem za każdym razem, gdy gracz pobije ustanowiony właśnie rekord.
 5. Podczas ceremonii otwarcia finałów.
 6. Jeżeli zwycięży drużyna z Ameryki Północnej (tylko w przypadku kibiców północnoamerykańskich).
 7. Przy okazji trzeciego Asa zdobytego podczas każdej fazy.
 8. Łupy będą również wypadały w różnych niespodziewanych momentach, na przykład gdy drużyna jest zdenerwowana, drużyna ma passę, komentatorzy szaleją z powodu niesamowitej gry oraz i innych chwilach godnych uczczenia memami.

A jakich nagród możemy się spodziewać w takich momentach? Riot również na ten temat zdradził szczegóły:

 • Kapsuły z okazji 10-lecia esportu.
 • Niestandardowe markowe skrzynie Hextech od naszych partnerów.
 • Lolesports.com — ikony stworów.
 • Kody zniżkowe od naszych partnerów.
 • Wyjątkowe treści muzyczne od naszych partnerów.
 • Lolesports.com — skórki totemów i emotki.
 • Tokeny Mistrzostw.
 • Niebieska Esencja.
 • Każdemu łupowi będzie towarzyszyć wyjątkowa grafika kolekcjonerska, dostępna w dowolnym momencie na stronie nagród.
 • Zainteresowani będą mogli pobrać grafikę łupu w większych formatach po Mistrzostwach.

Na Mistrzostwach Świata pojawią się także trzy misje. Pierwsza wpadnie na wasze konto mniej więcej dzień przed rozpoczęciem rundy wstępnej, a w celu jej wypełnienia będziecie musieli obejrzeć jedną grę na Worldsach. W ramach drugiej i trzeciej z nich, które dostaniecie tuż po ukończeniu poprzednich, będziecie musieli obejrzeć kolejno pięć i dziesięć gier. Za każdą z nich otrzymacie 500 NE, a za finałową dodatkowe 10 tokenów Mistrzostw. Gry oczywiście muszą być oglądane na witrynie lolesports.com.

CZYTAJ TEŻ:
Finał Worldsów jednak z widownią?

W związku z Worldsami w sklepie i na Summoner’s Rifcie naturalnie pojawią się dodatkowe atrakcje i przedmioty, które będziecie mogli zakupić. Zaopatrywanie się w fanty związane z konkretnymi drużynami będzie bezpośrednio je wspierać, jako że dana część dochodów ze sprzedaży ikon i emotek będzie przekazana zespołom. Tak wygląda lista zapowiadanych atrakcji:

Summoner’s Rift:

 • Banery areny na Summoner’s Rift,
 • Skórka mistrzowskiej LeBlanc i Totem Mistrzostw,
 • Przepustka wydarzenia Mistrzostwa.

Klasyczna kapsuła 10-lecia Mistrzostw:

 • W regionach Riot: wyjątkowa promocja związana z łupami i połączeniem konta z serwisem YouTube Otwarcie nie wymaga klucza hextech i zawiera losową, istniejącą już ikonę Mistrzostw lub emotkę drużyn z pierwszym i drugim miejscem w większości wcześniejszych Mistrzostw, począwszy od 2014 roku,
 • Zawiera również ikony i emotki wydarzeń z poprzednich lat.

Ikony i emotki drużyn z Mistrzostw 2020:

 • Wszystkie drużyny biorące udział w Mistrzostwach będą miały własne ikony i emotki! Część dochodów z tego zestawu zostanie przekazana drużynom. Zostaną udostępnione przed rundą wstępną. Ikony będą kosztować 250 RP za sztukę, a emotki – 350 RP za sztukę.

Mistrzostwa Świata w League of Legends rozpoczną się już w najbliższy piątek. Polskojęzyczna transmisja Mistrzostw Świata League of Legends – Worlds 2020 będzie dostępna na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję prowadzić będzie natomiast oficjalny kanał Riot Games na Twitchu. Szczegółowe informacje na temat zawodów znajdziecie w relacji tekstowej.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVEZ i Sprout na turnieju eliminacyjnym do Majora? Dlaczego nie!

We wtorek odbędą się kolejne mecze rodzimych formacji w ligach ESEA, nie ulega jednak wątpliwości, że dzień ten zdominowany będzie przez zupełnie inne...