Kolejni Polacy walczą o Majora! Sprout pokonało sAw, dzięki czemu awansowało na DreamHack Open Fall 2020, który może pomóc uzyskać miejsce na najbardziej prestiżowym turnieju świata Counter-Strike'a: Global Offensive. Niestety, szczęścia nie miało AVEZ Esport, które zostało wyeliminowane z zawodów przez SKADE. W starciu w ESEA Mountain Dew League zdecydowanie lepiej od Actiny PACT poradziła sobie natomiast Wisła All in! Games Kraków.

W meczu o utrzymanie w zamkniętych eliminacjach do DreamHack Open Fall AVEZ zmierzyło się ze SKADE. Ośmiornice po słabym początku w potyczce na Mirage'u zaczęły odrabiać straty, by zwyciężyć w pierwszej połówce 9:6. Po zamianie stron nieco lepiej radzili sobie jednak Bułgarzy, którzy doprowadzili do dogrywki, po której odnieśli pierwsze zwycięstwo. Na Nuke'u walka była natomiast dużo bardziej wyrównana. Po stronie terrorystów Polacy prowadzili już od początku spotkania. Mimo lepszej dyspozycji SKADE w drugim etapie pojedynku, to nasi rodacy rzutem na taśmę zatriumfowali 16:14. AVEZ nie popisało się niestety na ostatniej mapie. Ich oponenci dominowali od samego początku, przez co Paweł "byali" Bieliński i spółka zgarnęli tylko trzy oczka w pierwszej połówce. W drugiej poszło im jeszcze gorzej, gdyż po jednej stracie SKADE domknęło starcie na Trainie wynikiem 4:16.

Niedługo później na płaszczyźnie ESEA MDL staliśmy się świadkami kolejnych polskich derbów pomiędzy Wisłą All in! Games Kraków, a Actiną PACT. Gracze Białej Gwiazdy okazali się w tym starciu praktycznie niezawodni. Po porażce w pierwszych dwóch rundach ruszyli do ataku, odrobili straty i zdominowali swoich rywali. Ekipa Kamila "Sobola" Sobolewskiego do samego końca pojedynku zdołała już tylko podwoić swój dorobek, pozwalając zawodnikom krakowskiego klubu sportowego na wygranie 16:4.

O godzinie 19:00 rozpoczęła się najważniejsza walka dnia – mecz o awans na DreamHack Open Fall, w którym sAw stanęło w szranki ze Sprout. Na początku potyczki na Vertigo zdecydowanie lepiej prezentowała się gra Hiszpana i Portugalczyków. W krótkim czasie osiągnęli oni aż sześciopunktową przewagę. Niebawem jednak ekipa naszych rodaków rozpoczęła comeback, w wyniku którego na koniec połowy traciła do rywali już tylko trzy oczka. Niestety, po zamianie stron Sprout ponownie przegrało pistoletówkę. Reprezentanci niemieckiej organizacji wygrali jednak później osiem oczek z rzędu i po nieudanej próbie przejęcia inicjatywy przez sAw, zwyciężyli 16:14. Znacznie lepiej oglądało się grę drużyny Pawła "dychy" Dychy na Duście2. Gracze z Półwyspu Iberyjskiego mieli okazję zaprezentować się z dobrej strony jedynie w pierwszych rundach. Później zaczęła się rzeź. Sprout ruszyło do boju, po czym w końcu wyszło na trzypunktowe prowadzenie, a po zamianie stron rozłożyło przeciwników na łopatki i zatriumfowało 16:7!

Tak prezentują się wyniki dzisiejszych spotkań:

21 września
15:00 AVEZ Esport 1:2 SKADE Mirage 16:19
Nuke 16:14
Train 4:16
17:00 Actina PACT 4:16 Wisła All in! Train
19:00 sAw 0:2 Sprout Vertigo 14:16
Dust2 7:16

Już jutro zobaczymy kolejne pojedynki polskich drużyn w ramach ESEA MDL. Wisła All in! zmierzy się z ALTERNATE aTTaX, zaś po czym podejmie Team GamerLegion. Wieczorem zagra również PACT, który stanie w szranki z Galaxy Racerem.