fot. ESL/Helena Kristiansson

Zmiany na liście uczestników IEM New York, MIBR i Hard Legion poza turniejem

Jakiś czas temu międzynarodową sceną Counter-Strike’a wstrząsnęła afera związana z nieuczciwymi praktykami trenerów. Ci bowiem mieli korzystać z istniejącego w grze błędu kamery, który dawał ich podopiecznych znaczącą przewagę na serwerze. Nic więc dziwnego, że w obliczu takich zachowań kary były surowe.

Oberwał m.in. MIBR, dla którego jest to tylko kolejna cegiełka do wielkiego muru problemów trapiących ekipę. Latynoska formacja w ramach kary została bowiem pozbawiona wszystkich zdobytych podczas imprez RMR i tym samym utraciła prawo do bezpośredniego zaproszenia na Intel Extreme Masters New York 2020: Online, czyli kolejnego przedmajorowego turnieju eliminacyjnego. Jej miejsce zajął Chaos Esports Club, czyli następny w kolejności zespół z północnoamerykańskiego rankingu. Na tym jednak nie koniec zmian, bo na zawodach nie pojawią się też Gen.G Esports, Swole Patrol i Yeah Gaming, które nie były w stanie zgłosić swoich składów przed upływem terminu. Zamiast nich na IEM-ie wystąpią RBG Esports i Rebirth Esports, czyli jedyni uczestnicy zamkniętych eliminacji, którzy wyrazili gotowość do gry. Nie wiadomo natomiast, kto przejmie ostatni wolny slot – rozmowy w tej sprawie są dopiero finalizowane.

W tej sytuacji lista uczestników północnoamerykańskiej dywizji prezentuje się następująco:

100 Thieves Chaos Esports Club Cloud9 Evil Geniuses
FURIA Esports Team Liquid New England Whalers Team One
RBG Esports Rebirth Esports Triumph TBA

Nieco mniej działo się w Europie Wschodniej, bo tam doszło tylko do jednej zmiany. Dotknęła ona Hard Legion Esports, który podzielił losy MIBR-u i z powodu przewinień swojego trenera, Aleksandra „MechanoGun” Bogatyreva, pożegnał się zarówno ze zdobytymi wcześniej rankingowymi punktami, jak i z marzeniami o grze na Intel Extreme Masters. Kto więc zagra zamiast HLE? O tym przesądzi dodatkowe spotkanie, w którym udział wezmą HellRaisers i Invictus Gaming International, czyli drużyny, które w zamkniętych eliminacjach zakończyły zmagania na lokatach 5-6. Ich pojedynek odbędzie się jeszcze dziś o godzinie 18:00 i rozegrany zostanie w formacie BO3 – zwycięzca przejmie należące dotychczas do Hard Legionu miejsce na IEM-ie.

W tej sytuacji lista uczestników dywizji CIS prezentuje się następująco:

Cyber Legacy Epsada Ethereal forZe
Gambit Youngsters K23 Natus Vincere Nemiga Gaming
Team Spirit Virtus.pro Winstrike Team TBA

Intel Extreme Masters New York 2020: Online to trzeci turniej RMR dla Ameryki Północnej oraz regionu CIS. Rozpocznie się on 6 października i poza pieniężną pulą nagród zapewni swoim uczestnikom również rankingowe punkty. Zwycięzcy w obu regionach zgarną ich aż 2,5 tysiąca!

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Mikyx, G2 Esports, Worlds 2019

5 najlepszych wspierających na Worldsach 2020

Wraz z każdą edycją Worldsów przygotowywane są listy pięciu najlepszych graczy na danych pozycjach i nie inaczej jest tym razem. Niektórzy twierdzą, ż...