fot. Riot Games

Fantastyczne PSG, wpadka MAD Lions. Pierwszy dzień Worldsów za nami

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata w League of Legends za nami. Na razie tylko siedem drużyn wyszło na scenę w Szanghaju, a dwie z nich zagrały po dwa spotkania. W akcji zobaczyliśmy m.in. MAD Lions, Team Liquid czy LGD Gaming.

W meczu otwarcia europejskie Lwy zmierzyły się z brazylijskim INTZ. Każdy spodziewał się triumfu MAD Lions w tym spotkaniu i tak też się stało, jednakże przebieg tego spotkania na pewno nie mógł być zadowalający dla europejskich fanów. Marek „Humanoid” Brazda i spółka często mylili się i w pewnym momencie wydawało się, że mogą przegrać tamto starcie. Ostatecznie jednak reprezentanci LEC lepiej poradzili sobie w walkach drużynowych na środku i to INTZ musiało uznać wyższość rywala.

Dwie godziny później reprezentanci brazylijskiej ligi mieli okazję po raz drugi wyjść na scenę i po raz drugi zakończyło się to dla nich porażką. Już we wczesnych fazach gry to Legacy Esports okazało się znacznie silniejsze i chociaż przez pewien czas mogliśmy odnieść wrażenie, że INTZ wróci do gry, to gracze z Australii ostatecznie podnieśli się po kilku przegranych walkach i zniszczyli czerwony nexus.


Aktualne informacje o Worlds 2020 znajdziesz w naszej relacji:


W trzecim starciu grupy A byliśmy świadkami pierwszego na tych mistrzostwach pojedynku Europy z Ameryką Północną – mianowicie MAD Lions mierzyło się z Teamem Liquid. To raczej europejskie Lwy były w tym starciu faworytem, jednakże słaby draft i niezbyt dobry występ dżunglera reprezentantów LEC zadecydowały o tym, że to zawodnicy z LCS mogli cieszyć się z wygranej. Teraz znajdują się oni na pierwszym miejscu w grupie razem z Legacy.

Starcia w drugim zbiorze toczyły się natomiast po myśli PSG Talon, które przez pierwsze dwa dni występować będzie z aż trzema zmiennikami. Najpierw formacja reprezentująca PCS poradziła sobie z Rainbow7, a następnie zmierzyła się z LGD Gaming. Oczywiście nie trzeba wspominać, że znaczącym faworytem w tym spotkaniu byli gracze z LPL, więc absolutny stomp ze strony PSG był ogromnym zaskoczeniem.

25 września
10:00 MAD Lions 1:0 INTZ BO1
11:00 PSG Talon 1:0 Rainbow7 BO1
12:00 Legacy Esports 1:0 INTZ BO1
13:00 LGD Gaming 0:1 PSG Talon BO1
14:00 Team Liquid 1:0 MAD Lions BO1

Kolejne mecze rozpoczną się już jutro o godzinie 10:00. Po więcej informacji na temat Worlds 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ameryka tym razem lepsza od Europy. Liquid pokonuje MAD Lions

Drugi mecz MAD Lions na mistrzostwach świata i pierwsza porażka. Tym razem Ameryka wygrała derby z Europą, a mianowicie Team Liquid zdołał pokonać eur...