fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Łatwo, szybko i kreatywnie. FURIA mistrzem amerykańskiej Pro Ligi!

FURIA Esports mistrzem 12. sezonu ESL Pro League w Ameryce Północnej! W spotkaniu finałowym Brazylijczycy nie dali żadnych szans 100 Thieves, rozstrzygając kwestię tytułu na najkrótszym możliwym dystansie dwóch map. Zawodnicy Nicholasa „guerriego” Nogueiry za osiągnięcia w całym sezonie zgarnęli 77,5 tysiąca dolarów oraz 550 punktów do rankingu ESL Pro Tour.

FURIA Esports 3:0 100 Thieves
Zwycięzca UB 1:0 Vertigo 16:7 Inferno 16:10
 Train Nuke

Sam mecz odbywał się w formacie BO5, natomiast Latynosi przystępowali do niego z zaliczką jednego punktu, co wynikało z faktu, że do decydującego pojedynku awansowali z górnej drabinki. W finale mogliśmy zatem obejrzeć starcia na maksymalnie czterech planszach, ale do wyłonienia zwycięzcy wystarczyły zaledwie dwie. Vertigo tylko na początku układało się pomyślnie dla Złodziei, którzy wygrali cztery z pięciu otwierających odsłon. Potem międzynarodowa ekipa była tylko tłem dla Andreia „arTa” Piovezana i spółki. FURIA zakończyła pierwszą połowę z dziesięcioma oczkami na koncie, choć za podsadzkę z ósmej rundy dodalibyśmy jej punkt za styl. Zresztą spójrzcie sami na to arcydzieło. Przynajmniej 200 IQ. W ataku drużyna z Kraju Kawy pomimo przegranej pistoletówki miała sytuację pod kontrolą i ostatecznie triumfowała 16:7.

Inferno przynajmniej w pierwszej części spotkania było jakkolwiek ekscytujące dla kibiców. 100 Thieves punktowali już nie tylko na starcie i dotrzymywali pola Brazylijczykom również w rundach z pełnym wyposażeniem. Podopieczni Cheta „ImAPeta” Singha przez długi czas szli łeb w łeb z rywalem, ale dzięki kilku minutom nieuwagi FURII pod koniec połowy wyszli na trzypunktowe prowadzenie… o którym zaraz mogliśmy zapomnieć. Po przerwie dziewiąta drużyna świata udowodniła, że obronę na Inferno ma dopracowaną niemal do perfekcji. arT i koledzy momentalnie doskoczyli do przeciwnika, a nim ten się obejrzał, to byli już daleko z przodu. Złodzieje nie znalazły żadnej riposty na szczelną defensywę latynoskiej piątki i musiały pogodzić się z drugim miejscem na koniec sezonu.

Końcowa klasyfikacja północnoamerykańskiej dywizji ESL Pro League prezentuje się następująco:

1. FURIA Esports 77 500 $
2. 100 Thieves 38 000 $
3. Evil Geniuses 36 000 $
4. Team Liquid 27 500 $
5. Chaos Esports Club 20 000 $
6. Gen.G Esports 15 500 $
7. Cloud9 7 500 $
8.  Triumph  3 000 $
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zespół frz-a i Mickebwoya wygrywa x-kom AGO CUP 3

Dziś zakończyła się trzecia edycja x-kom AGO CUP, turnieju VALORANTA organizowanego przez jedną z bardziej rozpoznawalnych rodzimych organizacji. Turn...