fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

XANTARES 2021. Turecka gwiazda spędzi kolejny rok w BIG

Wygrany DreamHack Open Leipzig, triumfy w dwóch edycjach Home Sweet Home Cup, mistrzostwa podczas europejskich odsłon DreamHack Masters Spring, cs_summit 6 i DreamHack Open Summer – osiągnięcia BIG w 2020 roku są naprawdę imponujące. Niewykluczone, że części z nich by nie było, gdyby nie świetna postawa Ismailcana „XANTARESA” Dörtkardeşa, który dziś przedłużył kontrakt z niemiecką organizacją.

25-latek prezentował się w minionych kilku miesiącach naprawdę znakomicie. Świadczyć może o tym 1,16 ratingu w bieżącym roku, czy stosunek zabójstw do śmierci wynoszący niebagatelną wartość 1,19. Turecki strzelec był (i jest) prawdziwą maszyną do zabijania, stąd nie może dziwić, że włodarzom BIG musiało bardzo zależeć na kontynuacji współpracy z 25-latkiem. Ten będzie związany umową z klubem z Berlina jeszcze przez kolejny rok. – To mi wygląda bardziej na możliwość wykorzystaną przez organizację (popularna opcja przedłużenia o rok) – tak skomentował ten ruch na Twitterze komentator Polsat Games, Łukasz „Hermes” Pożyczek, sugerując że po tak dobrych występach XANTARES z całą pewnością mógł rozglądać się za nowym pracodawcą, a przynajmniej nie związywać się z obecnym na tak długi okres.

Pytanie tylko, po co miałby szukać nowego domu? Nie od dziś wiadomo, że zawodnik z Turcji dobrze czuje się na niemieckiej ziemi, a jego zespół w zaprezentowanej dziś aktualizacji rankingu HLTV plasuje się w dalszym ciągu w czołowej piątce. Niewykluczone zresztą, że po niezwykle długiej przerwie Dörtkardeş i partnerzy będą mogli przejść weryfikacje formy w środowisku lanowym – ESL zapowiedziało wszak IEM Global Challenge, na którym zagościć ma osiem najlepszych ekip na świecie. W przypadku kwalifikacji na te zawody XANTARES będzie miał okazję udowodnić niedowiarkom, że jego obecna dyspozycja nie jest jedynie związana z przeniesieniem karuzeli CS:GO do internetu, w którym ten zawsze czuł się lepiej niż w przypadku gry offline.

CZYTAJ TEŻ:
Evil Geniuses nowymi liderami rankingu HLTV

– Po pierwsze, chcę wszystkim bardzo podziękować za pełne wsparcie dla mnie i mojego zespołu w tym roku. Razem z #BIGFamily, do której dołączyłem w 2018 roku, osiągnęliśmy wiele sukcesów w 2020 roku. Cieszę się, że mogę poinformować o naszej wspólnej decyzji o przedłużeniu mojego kontraktu. Nie mam wątpliwości, że wraz z całym waszym wsparciem, mój zespół i ja zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby kontynuować nasze sukcesy także w 2021 roku. Dbajcie o siebie – mówi sam zainteresowany. XANTARES jest w tym momencie zawodnikiem z trzecim najdłuższym stażem w drużynie.

Skład BIG w dalszym ciągu prezentować się będzie następująco:

  • Johannes „tabseN” Wodarz
  • Tizian „tiziaN” Feldbusch
  • Can „XANTARES” Dörtkardeş
  • Florian „syrsoN” Rische
  • Nils „k1to” Gruhne
  • Tobias „tow b” Herberhold – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziki rozszarpały rywali na drodze po dwa pierwsze zwycięstwa w jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski

Do tego wieczoru Izako Boars pozostawało jedną z dwóch formacji, które w jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski nie odniosły jeszcze triumfu. W końcu...