STS
fot. Wisła All iN!/Jeremi Śpiewak

Jest kolejny sezon LOOT.BET/CS, są więc i polskie drużyny

Rozgrywki spod szyldu LOOT.BET/CS stały się już chyba synonimem sztandarowych internetowych zmagań dla ekip z drugiego i trzeciego tieru. To właśnie w nich regularnie mieliśmy zwykle okazję oglądać polskie drużyny na arenie międzynarodowej – taka okazja nadarzy się również podczas nadchodzącego ósmego sezonu. W tym bowiem na pewno udział wezmą Wisła All in! Games Kraków […]

Rozgrywki spod szyldu LOOT.BET/CS stały się już chyba synonimem sztandarowych internetowych zmagań dla ekip z drugiego i trzeciego tieru. To właśnie w nich regularnie mieliśmy zwykle okazję oglądać polskie drużyny na arenie międzynarodowej – taka okazja nadarzy się również podczas nadchodzącego ósmego sezonu.

W tym bowiem na pewno udział wezmą Wisła All in! Games Kraków oraz x-kom AGO, które otrzymały z rąk organizatorów bezpośrednie zaproszenia. Poza nimi na liście znajdziemy takie formacje, jak m.in. Team Heretics, HAVU Gaming czy też Virtus.pro. A to jeszcze nie koniec, bo nadal wolne pozostają dwa miejsca, które zgarną najlepsze ekipy z zamkniętych eliminacji. Te odbędą się 1 i 2 października i wtedy też swojej szansy na awans poszukają reprezentanci Izako Boars, którzy spróbują dołączyć do Wisły i AGO. Główna faza zawodów rozpocznie się natomiast 5 października – podczas niej zastosowany zostanie system szwajcarski ze spotkaniami BO3.

Ten etap zmagań zakończy się 28 października i wtedy też poznamy osiem zespołów, które znalazły się w play-offach. Owe play-offy wystartują dzień później od 1/8 finału, w ćwierćfinale natomiast do gry dołączą cztery zaproszone składy z wysokim rozstawieniem. Wśród nich na pewno znajdzie się Gambit Youngsters, tożsamość pozostałej trójki nie jest natomiast znana. Zwieńczeniem zawodów będzie wielki finał, który zaplanowano na 3 listopada.

Lista uczestników prezentuje się następująco:


Turniej główny
AGF Esport Apeks Espada Galaxy Racer Esports
HAVU Gaming HellRaisers Team Heretics Movistar Riders
Nemiga Gaming Nordavind DNB Team Secret Virtus.pro
Wisła All in! x-kom AGO TBD TBD

Zamknięte eliminacje
FATE Esports Izako Boars SJ Gaming VP.Prodigy

LOOT.BET/CS Season 8 potrwa więc od 1 października do 3 listopada. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 50 tysięcy dolarów, z czego 25 tysięcy zgarną triumfatorzy meczu finałowego.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zamiast MAD Lions dziś SAD Lions. Czwarta drużyna Europy żegna się z Worlds

Po zwycięstwie LGD Gaming w pierwszym dzisiejszym meczu Worlds 2020 do walki przystąpił drugi z "czwartoseedowców", czyli europejskie MAD Lions. Zespó...