fot. Riot Games/David Lee

Liquid dołącza do G2 Esports. Znamy pełne grupy Worlds 2020

Po dzisiejszym rozstrzygnięciu fazy play-in mistrzostw świata przyszedł czas na uzupełnienie grup głównej części wydarzenia. Do losowania przystąpiły cztery zespoły, z czego niektóre z nich mogły trafić konkretnie do danego zbioru, ze względu na obowiązujące zasady. Świetnym przykładem jest LGD Gaming, dla którego jedynym możliwym kierunkiem była grupa C, a to z tego powodu, że każda inna grupa posiadała już drużynę z League of Legends Pro League. Reguły mistrzostw świata jasno mówią, że w jednej gromadzie nie mogą znaleźć się formacje z tego samego regionu.

CZYTAJ TEŻ:
CoreJJ: Jako drużyna mamy najwięcej doświadczenia na Worldsach ze wszystkich uczestników

To sprawiało, że los był niepewny jedynie dla trzech zespołów – Teamu Liquid, PSG Talon oraz Unicorns of Love. Pierwsza z nich na pewno nie mogła trafić do zbioru C i D, ze względu na obecność w nich zespołów z League of Legends Championship Series. Dla PSG Talon zdecydowanie niemożliwe było zagranie między innymi przeciwko G2 Esports w grupie A, ze względu na obecność Machi Esports. Dla żadnej ekipy nie była za to zamknięta grupa B, która przez wielu ekspertów jest nazywana grupą śmierci. Wszystko przez obecność w niej dwóch faworytów do wygrania całego turnieju, czyli DAMWON Gaming oraz JD Gaming.

Z losowania na pewno nie będą zadowoleni fani PSG Talon, które trafiło do właśnie pozornie najgroźniejszego zbioru – B. Zupełnie inaczej muszą się czuć osoby wspierające Team Liquid, który trafił do grupy A. Siłą rzecz Unicorns of Love uzupełniły zbiór D.

Grupa A
G2 Esports Suning Machi Esports Team Liquid
Grupa B
DAMWON Gaming JD Gaming Rogue PSG Talon
Grupa C
TSM Fnatic Gen.G LGD Gaming
Grupa D
Top Esports DRX FlyQuest Unicorns of Love

Worldsy powracają już w tę sobotę, 3 października. Inauguracyjnym starciem będzie pojedynek FlyQuest z Top Esports. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tegorocznych Worlds znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Amor vincit omnia. Unicorns of Love w głównym turnieju Worlds

Przez cztery lata gry na europejskiej scenie Unicorns of Love nie były w stanie wywalczyć sobie miejsca na mistrzostwach świata w League of Legends. R...