STS
fot. Astralis

Mistrz świata dołącza do dywizji FIFY w Astralis

Astralis to nie tylko zespoły CS:GO i League of Legends. Duńska organizacja jest obecna także na scenie FIFY, a jej dywizja poświęcona piłkarskiej produkcji właśnie zyskała nowego członka. I to nie byle jakiego. W szeregi duńskiej organizacji wstąpił bowiem mistrz świata z 2014 roku, August „Agge” Rosenmeier.

Przez ostatnie miesiące Agge patrzył na profesjonalną rywalizację z boku. W październiku zeszłego roku 24-latek rozstał się z North, co było umotywowane problemami mentalnymi. W swoim pożegnaniu z klubem Rosenmeier pisał, że zachowanie dobrej kondycji psychicznej i bycie szczęśliwym jest dla niego najważniejsze. Jednocześnie były gracz PSG Esports i Hashtag United podkreślił, że nadal kocha grę, która towarzyszy mu od wczesnych lat życia. To mogło sugerować, że triumfator FIFA Interactive World Cup 2014 oraz Electronic Sports World Cup 2015 nie mówi zawodowej grze „żegnaj”, a jedynie „do widzenia”. I rzeczywiście, po dłuższej przerwie znów będziemy mogli oglądać Duńczyka w akcji.

CZYTAJ TEŻ:
Koniec Origen i Future FC. Drużyny LoL-a i FIFY trafiają pod skrzydła Astralis

Od dawna czekałem na to ogłoszenie. Jestem naprawdę głodny gry, więc kiedy pojawiła się okazja dołączenia do Astralis, była to dla mnie łatwa decyzja. Zostanę główną częścią zespołu, zarówno jako gracz, jak i ambasador jednej z najsilniejszych marek na świecie. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę stać się częścią tej organizacji – mówi nowy nabytek Astralis. –  Agge to przede wszystkim zawodnik z najwyższej światowej półki. Wniesie on bardzo dużo jeśli chodzi o grę, ale dzięki swojemu doświadczeniu i osobowości wniesie również wiele rzeczy poza serwerem, gdzie skorzystamy z jego doświadczenia na wszystkich poziomach – komentuje transfer Kasper Hvidt, dyrektor ds. sportowych.

Oprócz Agge na sekcję FIFY w znanej organizacji składają się Roee „Feldman” Feldman, ‍Stephanie „Teca” Luana ‍‍oraz Fatih „Ustun” Üstün.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

"Chcemy przetrzeć szlaki – esport to przyszłość". Rozmawiamy z działaczami PGE Turowa Zgorzelec

PGE Turów Zgorzelec dołączył do grona polskich klubów sportowych, które zdecydowały się wkroczyć do środowiska wirtualnej rywalizacji. – Intencje są d...