W ostatnim tygodniu na fanów Counter-Strike'a: Global Offensive z hukiem spadła wieść o zakończeniu pierwszej części śledztwa i zawieszeniu kilkudziesięciu trenerów, w tym dwóch polskich. Rozpoczęły się również starcia w fazie grupowej Mistrzostw Świata w League of Legends, a Astralis wygrało europejską edycję ESL Pro League. Prezentujemy najważniejsze wydarzenia ubiegłego tygodnia.

Astralis mistrzem ESL Pro League

Astralis po bardzo wyrównanej walce w wielkim finale europejskiej dywizji ESL Pro League, ponownie odniosło zwycięstwo. Duńczycy tym razem pokonali Natus Vincere, które mimo wyrównanych spotkań i jednej mapy przewagi nie dało rady domknąć spotkania.

https://cybersport.pl/271164/do-czterech-razy-sztuka-astralis-pokonuje-navi-w-finale-esl-pro-league/

Rozpoczęła się faza grupowa Worldsów

Rozpoczęła się faza zasadnicza Mistrzostw Świata w League of Legends. Pierwszy dzień zawodów poszedł naszym rodakom znakomicie, lecz w niedzielę niestety po zaciekłym pojedynku zwyciężyło już tylko G2 Esports, które pokonało Suning.

https://cybersport.pl/271148/g2-z-wygrana-reszta-polakow-pokonana-drugi-dzien-fazy-grupowej-worlds-zakonczony/

Dwóch polskich trenerów zawieszonych

Po przeanalizowaniu 20% materiałów ESIC postanowiło poinformować fanów Counter-Strike'a: Global Offensive o wynikach śledztwa nt. afery trenerskiej. Łącznie na różne okresy zostało zawieszonych 37 szkoleniowców, w tym dwóch Polaków – Mariusz „Loord” Cybulski oraz Mikołaj „minirox” Michałkow, którzy niedługo później wypowiedzieli się na temat kary.

https://cybersport.pl/270547/dwoch-polskich-trenerow-csgo-zawieszonych-przez-afere-z-coach-bugiem/

Trener 100 Thieves kończy karierę w CS:GO

Chet „ImAPet” Singh oficjalnie zakończył swoją profesjonalną przygodę z CS:GO. Trener swoją karierę w strzelance Valve rozpoczął w 2016 roku i od tego czasu występował m.in. w OpTic Gaming, NRG Esports, czy Evil Geniuses. Ostatnie plotki mówiły o tym, że znany szkoleniowiec zamierza tak jak wielu innych zawodników, przerzucić się na VALORANTA.

https://cybersport.pl/270616/trener-100-thieves-konczy-kariere-w-csgo/

PGE Turów Zgorzelec otwiera sekcję esportową i przejmuje skład los kogutos

Koszykarski klub PGE Turów Zgorzelec postanowił zainwestować w polski esport! Na początek postanowił on zaprezentować swoją nową drużynę CS:GO. Organizacja przejęła bowiem skład los kogutos, którego zawodnicy otrzymali półroczne kontrakty i obecnie walczą w ESL Mistrzostwach Polski.

https://cybersport.pl/270657/pge-turow-zgorzelec-otwiera-sekcje-esportowa-i-przejmuje-sklad-los-kogutos/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.