Vander, Hans sama, Rogue, Worlds 2020
fot. Riot Games/Yicun Liu

Kiedy sama eliminacja to za mało. Rogue żegna się z Worlds jako ostatnia drużyna grupy B

Już po dwóch pierwszych dzisiejszych meczach było pewne, że Rogue i PSG Talon nie mają już szans na miejsce w play-offach Worlds 2020. Od tego momentu obie drużyny walczyły już tylko o zachowanie twarzy. Lepiej z tej walki wyszli wicemistrzowie PCS – nie dość, że wcześniej pokonali JD Gaming, to na koniec swojej przygody z mistrzostwami świata zwyciężyli Rogue i dzięki temu wskoczyli rzutem na taśmę na trzecie miejsce. Zespół Oskara „Vandera” Bogdana i Kacpra „Inspireda” Słomy tym samym zgarnie mniejszy odsetek puli nagród, choć to nie ma zapewne większego znaczenia.

PSG Talon
1:0 Rogue
Hanabi
Ornn
Finn
Irelia
River
Graves
Inspired
Lillia
Tank
Syndra
Larssen
Orianna
Unified
Aphelios
Hans Sama
Senna
Kaiwing
Thresh
Vander
Braum

Pierwszą krew przelało Rogue tuż po upływie piątej minuty, ale w mgnieniu oka odpowiedział Kim „River” Dong-woo. Przewaga na midzie i bocie utrzymywała PSG Talon na prowadzeniu w ogólnym złocie. Jakby tego było mało, to również wicemistrzowie PCS zabili dwa pierwsze smoki i wielkiego znaczenia nie miała nawet pierwsza wieża dla Rogue. W osiemnastej minucie zespół wspierany przez paryski klub sportowy poskromił trzeciegu już drake’a, a doliczając do tego (drobną, ale wciąż) przewagę w złocie i zniszczenie obu wież na midzie sytuacja Rogue stała się co najmniej nieciekawa.

Dwie eliminacje na konto Łotrzyków i wątpliwe wykorzystanie drugiego Herolda przez rywali pozwoliło formacji z Europy złapać oddech. Jednak co się odwlecze to nie uciecze – w 27. minucie Rogue straciło czterech graczy, co otworzyło PSG furtkę do łatwego Barona, a wkrótce po tym reprezentanci południowo-wschodniej Azji dopisali do swojego dorobku również Duszę Smoka. Jeszcze z fioletowym wzmocnieniem wdarli się do bazy oponentów i po ostatnim wygranym teamfighcie postawili kropkę nad i.

Przed nami jeszcze jeden mecz ramach grupy B Worlds 2020, ale jego wynik nie będzie miał żadnego wpływu na ostateczny układ tabeli. W nim DAMWON Gaming podejmie JD Gaming, a dla ekipy z Korei Południowej będzie to szansa na perfekcyjny bilans w fazie grupowej. Wszystkie mecze Worlds możecie obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejny dzień POLISH ESPORT CUP za nami i kolejne ekipy z awansem

Trwa druga edycja POLISH ESPORT CUP. Co prawda w środę odpoczywali zawodnicy Assetto Corsa, ale nie oznacza to, że nic się nie działo. Mogliśmy bowiem...