Nuguri, DAMWON Gaming, Worlds 2020
fot. Riot Games/Yicun Liu

Zmagania w grupie B Worlds zakończone – DAMWON liderem, JD z drugim miejscem

Dobiegła końca rywalizacja w grupie B Worlds 2020. Mimo że ostateczny układ tabeli był znany jeszcze przed rozegraniem ostatniego dzisiejszego meczu, dopiero teraz możemy oficjalnie zamknąć zmagania w tym zbiorze. Z awansu do kolejnego etapu cieszyć się mogą DAMWON Gaming oraz JD Gaming, które zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w zestawieniu oznaczonym drugą literą alfabetu.

Triumfatorzy League of Legends Champions Korea mogą być oczywiście zadowoleni z fotelu lidera, ale mogą też pluć sobie w brodę, bo byli o krok od perfekcyjnego bilansu w fazie grupowej. W ostatnim meczu jednak musieli oni uznać wyższość JDG, które przerwało zwycięską serię mistrzów Korei Południowej. To z pewnością dodaje pikanterii ćwierćfinałowym starciom z udziałem obu drużyn.

Dwie ostatnie lokaty przypadły kolejno PSG Talon i Rogue. Niestety, eliminacja Łotrzyków z Worlds to nie jest jedyna zła informacja dzisiejszego popołudnia. Zespół Oskara „Vandera” Bogdana i Kacpra „Inspireda” Słomy po dniu bez ani jednej wygranej musiał pogodzić się ze spadkiem na czwarte miejsce w grupie. W walce o honor lepsi okazali się reprezentanci południowo-wschodniej Azji, którzy dziś niespodziewanie pokonali nie tylko Rogue, ale też JD Gaming, przekreślając szansę ekipy z LPL na fotel lidera.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów Worlds 2020:

9 października
10:00 PSG Talon 0:1 DAMWON Gaming BO1
11:00 Rogue 0:1 JD Gaming BO1
12:00 DAMWON Gaming 1:0 Rogue BO1
13:00 JD Gaming 0:1 PSG Talon BO1
14:00 PSG Talon 1:0 Rogue BO1
15:00 JD Gaming 1:0 DAMWON Gaming BO1

Ostateczna klasyfikacja grupy B:

# Drużyna M W P
1. DAMWON Gaming 6 5 1
2. JD Gaming 6 4 2
3. PSG Talon 6 2 4
4. Rogue 6 1 5

Pytanie „czy w play-offach Worlds zobaczymy więcej niż jednego Polaka” jest jednak wciąż aktualne. O miejsce w drabince pucharowej wciąż walczy Fnatic Oskara „Selfmade’a” Boderka, a do akcji Pomarańczowo-Czarni powrócą jutro. Pełny harmonogram Worlds 2020, razem z innymi informacjami dotyczącymi tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends, możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

"Stworzymy najlepszy zespół w kraju". Legia wzmacnia sekcję FIFY

Legia eSports rozpoczyna sezon FIFY 21 z przytupem. I nie mamy (jeszcze) na myśli sukcesów turniejowych Miłosza "milosza93" Bogdanowskiego, choć życzy...