fot. Riot Games/Yicun Liu

Dwa mecze i w grupie D na Worldsach wiemy już (prawie) wszystko

Najszybsza droga TES do awansu będzie również najszybszą drogą DRX. Obie te formacje mogą być pewne miejsca w ćwierćfinałach, jeśli zwyciężą rywali w obu pierwszych meczach, co jest dość prawdopodobne.

Tak we wczorajszym tekście zawierającym potencjalne scenariusze rozstrzygnięć w grupie D Worlds 2020 pisał Jarek Piłat. Posiłkując się powyższym fragmentem, jak i we własnym zakresie (tak ku pewności) dokonując nietrudnych obliczeń matematycznych, możemy bez wahania stwierdzić, że Top Esport oraz DRX już teraz mogą świętować awans do ćwierćfinałów mistrzostw świata. Reprezentant Chin pokonał bowiem Unicorns of Love, a przedstawiciel Korei powstrzymał graczy FlyQuest. Dla przegranych w tych konfrontacjach oznacza to koniec emocji, choć do „odbębnienia” mają jeszcze przecież po dwa mecze.

Szalonych kombinacji w grupie D więc już nie będzie, ale gra musi przecież toczyć się dalej. Do rozstrzygnięcia pozostała bowiem jeszcze jedna kwestia – kto uplasuje się na pierwszym miejscu i tym samym zapewni sobie rozstawienie w losowaniu par 1/4 finału rozgrywek. Ta niewiadoma pozostanie z nami jednak aż do końca dnia, wszak obie zainteresowane fotelem lidera formacje zmierzą się w bezpośrednim meczu dopiero o 15. I wcale nie oznacza to, że po kilkudziesięciu minutach wszystko będzie jasne. Jeśli po drodze nie zdarzy się nic niespodziewanego i obie ekipy przed startem pojedynku dzielić będzie jedna wygrana, a DRX zdoła zrewanżować  się za porażkę w pierwszej rundzie, to wówczas o najwyższym miejscu w zbiorze zadecyduje dodatkowy pojedynek.

Wobec powyższego wszystkich zmęczonych sobotnią imprezą bądź po prostu sympatyków snu, zapraszamy na ponad dwugodzinną drzemkę i radzimy nastawić budziki przed 15, by nie przegapić ostatniego/ostatnich spotkania/spotkań. Całą resztę zachęcamy oczywiście do pozostania przed odbiornikami. Najlepiej wspierając polską myśl esportową, czyli wybierając transmisję dostępną na kanałach Polsat Games.

Oto dzisiejsze wyniki na Worlds 2020:

11 października
10:00 FlyQuest 0:1 DRX BO1
11:00 Top Esports 1:0 Unicorns of Love BO1

12:00 DRX vs Unicorns of Love BO1
13:00 Top Esports vs FlyQuest BO1
14:00 FlyQuest vs Unicorns of Love BO1
15:00 DRX vs Top Esports BO1

Tak prezentuje się aktualna sytuacja w grupie D:

Grupa D
# Drużyna M W P
1. Top Esports 4 4 0
2. DRX 4 3 1
3. FlyQuest 4 1 3
4. Unicorns of Love 4 0 4

Po więcej informacji na temat Worlds 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejdziecie, klikając w poniższy baner.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czekamy na powrót Avka, ale na razie w Quake Pro League grają inni

Dziś rozegrana zostanie szósta kolejka Quake Pro League Season 2. Jednocześnie będzie to trzecia z rzędu seria spotkań, w której niedane nam będzie og...