Zakończył się niezwykle emocjonujący tydzień. W końcu poznaliśmy bowiem wszystkich uczestników play-offów Mistrzostw Świata w League of Legends. Ponadto FaZe Clan wygrał Intel Extreme Masters New York 2020: Online, a Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski utworzył swoją drużynę, która zagra w Polskiej Lidze Esportowej. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia ostatnich siedmiu dni.

FaZe wygrywa europejską odsłonę IEM NY: Online

FaZe Clan zwyciężył europejską edycję Intel Extreme Masters New York 2020: Online! Podczas całych zawodów utytułowana drużyna została pokonana zaledwie raz przez OG. W wielkim finale Nikola "NiKo" Kovač i spółka zemścili się jednak na rywalach, wygrywając 3:0.

https://cybersport.pl/271947/gladkie-30-i-faze-clan-triumfatorem-europejskiej-odslony-iem-new-york-2020-online/

Faza grupowa Worldsów zakończona

Zakończyła się faza grupowa Mistrzostw Świata w League of Legends. Do play-offów z naszego kontynentu awansowały Fnatic i G2 Esports. Już w czwartek rozegrane zostaną pierwsze ćwierćfinały zawodów, a 31 października poznamy zwycięzcę turnieju.

https://cybersport.pl/relacje/mistrzostwa-swiata-league-of-legends-worlds-2020-tabela-wyniki-harmonogram/#rel_faza-pucharowa

Potwierdzono drugą edycję Flashpointa

Flashpoint już na początku listopada doczeka się drugiej edycji, w której puli znajdzie się aż milion dolarów. W zawodach weźmie udział m.in. od dawna nieaktywne Team Envy, zaś w zamkniętych eliminacjach swoich sił spróbują AVEZ Esport i x-kom AGO.

https://cybersport.pl/271410/flashpoint-wraca-z-druga-edycja-wracaja-wiec-i-polacy/

pasha tworzy polską drużynę CS:GO

Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski we współpracy z Teamem Liquid stworzył Liquid Biceps – polską drużynę, która wystąpi w Polskiej Lidze Esportowej. Na ten moment grać w niej będzie piątka zawodników wyłoniona w ramach projektu #ARRMY.

https://cybersport.pl/271398/pasha-powola-do-zycia-sklad-csgo-pod-bandera-liquid-i-wystartuje-w-ple/

Izako Boars żegna się ze składem Rainbow Six

Po zaledwie miesiącu od zdobycia mistrzostwa Polski w Rainbow Six: Siege Izako Boars zakończyło niespodziewanie współpracę ze swoim składem. Współpracę uniemożliwiły braki finansowe organizacji Piotra "Izaka" Skowyrskiego, która nie zdołała wynegocjować odpowiadających obu stronom kontraktów.

https://cybersport.pl/271684/niespodzianka-izako-boars-zegna-sie-ze-skladem-rainbow-six/

The International z kolejnym rekordem

W minionym tygodniu został przebity kolejny rekord puli nagród The International. Do wygrania na kolejnej edycji zawodów będzie bowiem aż 40 milionów dolarów! Niestety, kwota ta pozostaje zamrożona, gdyż przez pandemię organizacja Mistrzostw w Dotę została wstrzymana.

https://cybersport.pl/271891/rekord-rekordow-ponad-40-milionow-dolarow-w-puli-nagrod-the-international-10/

Rejin opuszcza mousesports

Afery trenerskiej ciąg dalszy. Allan „Rejin” Petersen po śledztwie ESIC został zawieszony na niemal 20 miesięcy i to pomimo darowania mu aż 45% kary. We wtorek mousesports poinformowało natomiast o zakończeniu współpracy z trenerem, który podczas meczów korzystał z błędu gry.

https://cybersport.pl/271393/rejin-definitywnie-opuszcza-mousesports/

SKADE zdyskwalifikowane z ESEA MDL

Korzystanie z błędu przez trenera ma również konsekwencje dla całej drużyny. Przekonało się o tym SKADE, które zostało właśnie zdyskwalifikowane z ESEA Mountain Dew League. Bułgarom oberwało się za mecz z Movistar Riders w 34. sezonie rozgrywek.

https://cybersport.pl/271582/skade-zdyskwalifikowane-z-esea-mdl/

Shock z mistrzostwem Overwatch League 2020

Drugi raz z rzędu mistrzami Overwatch League zostali reprezentanci San Francisco Shock. W wielkim finale rozgrywek pokonali oni Seoul Dynasty 4:2 i zgarnęli tym samym 1,5 miliona dolarów.

https://cybersport.pl/271879/tytul-zostaje-w-san-francisco-shock-z-mistrzostwem-overwatch-league-2020/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.